Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Oryginalne części samochodowe z ASO

29 sierpnia 2020 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Właściciele samochodów muszą liczyć się z ponoszeniem kosztów w zakresie ich eksploatacji. Między innymi mowa tu o paliwie, ale także polisie OC. Jednak nie zapominajmy o przeglądach technicznych, a także wszelkich naprawach. W przypadku tych ostatnich pod uwagę można wziąć zwykłe warsztaty mechaniczne lub Autoryzowane Serwisy Obsługi. Dlaczego pomimo wyższych cen warto zainteresować się tą drugą opcją?

Najwyższa jakość i kompleksowa obsługa

Jeżeli to starszy samochód, który lata świetności ma już dawno za sobą, faktycznie lepszym wyborem będzie lokalny warsztat mechaniczny. Wówczas mechanik zaproponuje tańsze zamienniki lub nawet części używane, co jest możliwe zwłaszcza w przypadku popularnych modeli samochodów.

Jednak nie jest tajemnicą, że coraz szersze grono kierowców wybiera autoryzowane serwisy znajdujące się przy dealerach znanych marek. Głównie są to właściciele nowszych samochodów, które są jeszcze na gwarancji, ale nie tylko. Nie ulega wątpliwości, że naprawa w autoryzowanych serwisach to również oryginalne części, co przekłada się na jakość napraw.

Jednak oryginalne części ASO to tylko jedna z zalet, które wynikają z naprawy w autoryzowanych serwisach. Nie można zapomnieć, że to również profesjonalna obsługa doświadczonych mechaników, a przy tym kompleksowe wyposażenie i narzędzia. Wszystkie części zostaną zamienione na oryginalne i fabryczne nowe. Z kolei same naprawy zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem najnowszych technologii i wymogów producenta.

Specjaliści najwyższej klasy

Każdy chce, aby jego samochodem zajmował się dobry i wykwalifikowany mechanik, który najlepiej, jeżeli ma doświadczenie w zakresie napraw aut danego producenta. Takich mechaników można znaleźć w ASO, gdzie pracują ludzie doskonale znający typowe problemy danych marek i modeli. To mechanicy, którzy potrafią postawić trafną diagnozę, a jednocześnie wykonają naprawę zgodnie z wytycznymi producenta. Zawsze każdy autoryzowany serwis pracuje w zakresie postawionych rygorystycznych norm. To ważne, gdyż pomaga uniknąć błędów w procesie naprawy. Liczy się również osprzęt, jakiego używają mechanicy w ASO. Do ich dyspozycji są najlepsze narzędzia i sprzęty dostarczone przez producenta.

Oryginalne części to gwarancja producenta

W przypadku części używanych kierowca może liczyć na tzw. gwarancję rozruchową, ale też nie zawsze. Co innego, kiedy są to oryginalne części. Wówczas gwarancja jest czymś normalnym, a więc w zasadzie nie ponosi on żadnego ryzyka i w razie problemów może wrócić do ASO.

Inną kwestią jest już niezawodność. Przy oryginalnych częściach prosto od producenta kierowca ma pewność, że są one niezawodne i posłużą przez wiele lat eksploatacji. Takiej pewności nie ma przy częściach używanych, które wielokrotnie odmawiają posłuszeństwa już po przejechaniu kilkudziesięciu czy kilkuset kilometrów. To z kolei rodzi kolejne problemy, zmusza do ponownej wizyty u mechanika, a co za tym idzie, oznacza ponoszenie kolejnych kosztów.

Bezpieczniej postawić więc na części oryginalne, nawet pomimo ich wyższych cen. Zwłaszcza że części od producenta to również większa gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy, jego pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

 

#ASO#części

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *