Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Maszyny dla przemysłu motoryzacyjnego

29 maja 2017 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Choć Polska nie może pochwalić się własną marką samochodu, nie oznacza to jednak, że nie ma na terenie naszego kraju zakładów produkujących auta. Z roku na rok w Polsce produkuje się coraz więcej elementów pojazdów różnych marek.

Choć Polska nie może pochwalić się własną marką samochodu, nie oznacza to jednak, że nie ma na terenie naszego kraju zakładów produkujących auta. Z roku na rok w Polsce produkuje się coraz więcej elementów pojazdów różnych marek. Powstają też kolejne zakłady specjalizujące się w wytwarzaniu części zamiennych niezbędnych do naprawy uszkodzonych pojazdów.

Zakłady produkcyjne

Na terenie Polski znajduje się wiele zakładów produkujących poszczególne części samochodów. Jesteśmy znani w całej Europie z produkowanych u nas silników czy części karoserii. W milionach pojazdów jeżdżących po europejskich drogach znajdują się części wyprodukowane w naszych zakładach motoryzacyjnych.

Parki maszynowe

Duże zakłady produkcyjne posiadają własne parki maszynowe, które składają się nierzadko z setek różnego typu urządzeń. Można tu wymienić zarówno wysoko wyspecjalizowane urządzenia sterowane elektronicznie jak i znacznie prostsze narzędzia takie jak giętarki do rur. Niezależnie od wielkości oraz  stopnia komputeryzacji maszyn, wszystkie są niezbędne do działania zakładu.

Nie tylko fabryki

Poza wielkimi fabrykami produkującymi części samochodowe należy także pamiętać o niewielkich zakładach, które najczęściej zajmują się produkcją części zamiennych lub elementów zastępujących oryginalne elementy samochodu. Także w tych niewielkich zakładach niezbędne są różnego typu maszyny – w tym obrabiarki czy giętarki do rur. Dzięki takim małym zakładom polscy kierowcy mają możliwość naprawienia uszkodzeń w przystępnej cenie.

Warsztaty samochodowe

Kolejnym miejscem, gdzie znajdziemy maszyny wspomagające przemysł motoryzacyjny, są warsztaty samochodowe. Wprawdzie w tych niewielkich firmach najczęściej wykorzystuje się proste narzędzia, jednak coraz częściej ich właściciele zaopatrują się także w maszyny, które umożliwią im stworzenie lub dostosowanie poszczególnych części samochodowych do potrzeb konkretnego pojazdu. Wśród coraz chętniej kupowanych maszyn są frezarki oraz giętarki do rur. Dzięki tym urządzeniem naprawa auta jest prostsza i często znacznie mniej kosztowna.
Polska już od wielu lat nie ma swojej marki samochodu, jednakże Polacy bardzo często używają specjalistycznych maszyn przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego.

#giętarka#marka

Previous Post

Next Post

Comments

  1. superparts.pl
    31 sierpnia 2018 - 17:15

    Fajny materiał! Pełna zgoda z autorem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *