Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Lakiery Novol for Classic Car

10 czerwca 2019 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Jeśli planujesz odrestaurowanie zabytkowego samochodu, niezbędną rzeczą będzie dobranie odpowiedniego lakieru, identycznego z tym stosowanym w czasie oryginalnej produkcji pojazdu. Dziś już oryginalne lakiery są niedostępne, jednak jeden z producentów opracował specjalną linię lakierów – Novol for Classic car, które są najbardziej zbliżone do tych sprzed lat.

Ostatnio bardzo wzrosło zainteresowanie tematyką renowacji pojazdów zabytkowych. Na naszych ulicach pojawia się coraz więcej oldtimerów odrestaurowanych z wielką pieczołowitością przez ich właścicieli – prawdziwych pasjonatów motoryzacji. Pierwsze, na co zwracają uwagę oglądający to wygląd zewnętrzny samochodu, dlatego każdy, kto odnawia zabytkowy pojazd musi z wielką starannością zadbać o właściwą powłokę lakierniczą. Przychodzi tu z pomocą firma Novol, która specjalnie do takich pojazdów opracowała całą linię lakierów pod marką „Novol for Classic Car”.

Pojazdy zabytkowe bardzo różnią się od tych współczesnych nie tylko wyglądem, osiągami, rozwiązaniami konstrukcyjnymi silników i innych podzespołów, ale także technologią wykonania karoserii. Kilkadziesiąt lat temu powłoki blacharskie wykonywane były nie tak, jak dziś na liniach produkcyjnych, ale za pomocą prostych pras, a co za tym idzie jakość blach była zupełnie inna, inne były również receptury lakierów, którymi karoseria była pokrywana. Aby przywrócić oryginalny wygląd klikudziesięcioletniemu, często poważnie zniszczonemu pojazdowi konieczne jest zastosowanie lakierów o składzie jak najbardziej zbliżonym do tego sprzed lat.

Firma Novol podjęła się zadania opracowania receptur lakierów, które pozwalają jak najwierniej oddać skład, technologię i końcowy wygląd powłoki lakierniczej setek pojazdów zabytkowych z całego świata. Dzięki wieloletnim badaniom dziś każdy, kto chciałby odrestaurować praktycznie dowolny pojazd sprzed lat ma możliwość zamówienia lakieru niemal identycznego, jak ten oryginalny. Do każdego lakieru opracowana jest technologia jego nakładania, aby efekt końcowy był idealny. Mimo, że dawniej nie stosowano tak zaawansowanego sprzętu lakierniczego, jakim dysponujemy dziś, to jednak rzemieślnicy sprzed lat równie idealnie lakierowali karoserie. I ten ideał należy odtworzyć w procesie renowacji zabytkowego samochodu, co przy zastosowaniu lakierów z linii Novol for Classic Car możemy osiągnąć z pełnym sukcesem.

Aby odrestaurowanie pojazdu było jeszcze prostsze, ale także efektywniejsze, w sprzedaży dostępne są również specjalistyczne preparaty chemiczne, które pomagają w odrdzewieniu i zakonserwowaniu starej blachy, która miała inne właściwości, niż ta stosowana obecnie. Szczególnie ważna jest dobranie odpowiedniej warstwy podkładowej, która odizoluje lakier od blachy karoseryjnej i zapobiegnie jego pękaniu, czy zmianie odcieniu np. podczas nagrzewania się karoserii. Dlatego, aby efekt renowacji pojazdu był idealny i długotrwały, nie warto jej przeprowadzać za pomocą przypadkowo dobranych preparatów. Przedstawiciele firmy Novol pomogą dobrać środki chemiczne do każdego pojazdu i każdej powłoki lakierniczej.

#lakier#odrestaurowanie

Previous Post

Next Post

Comments

  1. wiatrak domowy
    12 czerwca 2019 - 09:46

    Takich blogów jak ten to powinno byc bardzo dużo.Wtedy naprawdę było by bardzo dobrze ze wszystkim na 100 procent.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *