Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Kredyt gotówkowy na samochód – kiedy się opłaca?

10 czerwca 2019 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Zakup auta to kosztowna inwestycja, nie zawsze możesz pozwolić sobie na wymarzone cztery koła bez zaciągnięcia dodatkowego zobowiązania. Kiedy opłaca się wziąć kredyt gotówkowy na samochód?

Kredyt gotówkowy – czym jest?

Kredyt gotówkowy daje szansę na sfinansowanie nagłych potrzeb lub zaplanowanych wydatków, to zastrzyk gotówki, który często pozwala zrealizować marzenia. Czasem to jedyne wyjście z awaryjnej sytuacji, a niekiedy możliwość spełnienia chwilowych zachcianek. To bankowy produkt finansowy, który możesz przeznaczyć na dowolny cel, jak np. egzotyczne wakacje. Dla banku bez znaczenia pozostaje, na co wydasz pożyczone pieniądze, ale warto wiedzieć, ile będzie kosztował zaciągnięty dług.

Dobrze przeanalizować, czy jesteś w stanie spłacić zobowiązanie w wymaganym terminie, zestawić wartości oprocentowania, rozważyć czy stać Cię na uiszczanie comiesięcznych rat. Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na zakup samochodu, porównaj parametry różnych ofert na www.TotalMoney.pl i wyszukaj najatrakcyjniejszą. Ranking i kalkulator pozwoli Ci skorzystać z wykazu wielu kredytów gotówkowych, zweryfikować wysokość oprocentowania, prowizji za wydanie pozytywnej decyzji oraz wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

W jaki sposób sfinansować zakup samochodu?

Podejmując decyzję o zakupie samochodu możesz skorzystać z kilku opcji, najczęściej jest to kredyt gotówkowy i kredyt samochodowy. Wybierając drugi wariant musisz przedłożyć w banku komplet wymaganych informacji i dokumentów dotyczących pojazdu, m.in. jego wartość, rocznik, markę, ponieważ taki kredyt udzielany jest tylko i wyłącznie na zakup auta.

Samochód w takiej sytuacji staje się dla instytucji finansowej zabezpieczeniem na wypadek braku spłaty rat kapitałowo-odsetkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz atrakcyjną cenę zaciąganego kredytu, jednak musisz liczyć się z większą, niż w przypadku kredytu gotówkowego, ilością formalności, obowiązkowym zabezpieczeniem i ubezpieczeniem AC. Wybierając kredyt gotówkowy nie musisz tłumaczyć w jakim celu pożyczasz pieniądze, środki masz szansę wydać nie tylko na samochód. Kiedy kupujesz używany pojazd, za pozostałą kwotę możesz sprawić sobie dodatkowe akcesoria samochodowe, wymienić zużyte lub zepsute części.

Kiedy opłaca się kredyt gotówkowy na samochód?

Za zaciągnięty kredyt gotówkowy możesz kupić zarówno nowe, jak i używane auto, dla banku nie przedstawia to żadnego znaczenia, ponieważ ten produkt nie stawia wymogów co do przedmiotu kredytowania. W sytuacji, w której zależy Ci na czasie, a atrakcyjna oferta może zniknąć z rynk,u warto postawić na kredyt gotówkowy. Instytucje finansowe stosują tutaj uproszczoną procedurę udzielania środków finansowych, bez konieczności przedkładania wielu dokumentów. Taki kredyt pozwala na zakup starszego modelu pojazdu, co zazwyczaj jest nieosiągalne w przypadku finansowania kredytem samochodowym. Ważne, że możesz swobodnie dysponować zakupionym pojazdem, sprzedać w dowolnym momencie.

#inwestycja#kredyt

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Nawigacja GPS
    11 czerwca 2019 - 21:16

    Kredyt jest dobry… jak nas stać na niego… i chcemy świadomie odłożyć koszty w czasie płacąc więcej.

  2. Wiecej-Gotowki.pl
    14 grudnia 2021 - 20:08

    Biorąc kredyt samochodowy generalnie decydujemy się na jeden z 3 wariantów gdzie albo jest to kredyt standardowy, albo z ratą balonową albo z rata 50/50.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *