Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Czujniki parkowania pozwolą ci zaoszczędzić

17 czerwca 2019 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

W dzisiejszych czasach na jezdni wcale nie jest tak bezpiecznie, jakby się wydawało. Instruktorzy ostrzegają nas i przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania, bo czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Ludzie nie przestrzegają zasad oraz prawa drogowego, w związku z czym bardzo często dochodzi do stłuczek różnego rodzaju. Wniosek z tego taki, że należy zawsze trzymać rękę na pulsie.

Weźmy taką przykładową sytuację, która zdarzyła się pewnie niejednemu kierowcy chociaż raz. Samochód za nami nie stosuje się do odstępu, więc my już cali zdenerwowani staramy się jechać tak, żeby ten odstęp powiększyć. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, że szybko hamujemy i za chwilę mamy auto za nami w bagażniku. I czyja to wina? Kiedy na miejsce przyjedzie policja, musimy wychodzić z siebie, żeby udowodnić, że to tamten jechał nieprzepisowo.

Właśnie dlatego przydają się kamery. Tutaj bardzo ważne jest, żeby w naszym samochodzie znajdowała się kamera cofania z czujnikami parkowania. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie określić wielkość naszego samochodu. Taka kamera przyda się również wtedy, kiedy dojdzie do stłuczki i będziemy musieli udowodnić, że to nie była nasza wina.

Parkowanie nie jest takie łatwe

Nawet bardzo doświadczeni kierowcy mają czasem problem z wyczuciem własnego samochodu, co w konsekwencji sprawia, że także oni doprowadzają do drobnych kolizji na parkingach. Wszystko dlatego, że ciągle siedzimy w maszynie, która ma określoną wielkość i w związku z tym nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nie zaszkodzimy sobie lub komuś, kiedy będziemy parkować. Jeszcze gorzej, kiedy mamy samochód typu kombi i jego tył jest ogromny. Tutaj bardzo potrzebna jest kamera cofania do samochodu czy kamera cofania w lusterku. Musimy bowiem w pełni widzieć inne samochody.

Możemy również zainstalować w samochodzie czujniki cofania. Montaż takowych nie nastręcza specjalistom trudności, toteż, jeśli nie umiemy tego zrobić sami, zdecydujmy się na pomoc fachowca.

Podobnie jest wtedy, kiedy chcemy zainstalować czujniki parkowania. Cena nie jest wysoka, przeciętnie zarabiający zmieści się w tym przedziale. Poza tym, trzeba pamiętać o tym, że jeśli zarysujemy lub uszkodzimy komuś samochód, zapłacimy znacznie więcej. I tutaj jest tak samo jak przy czujnikach cofania – czujniki parkowania montaż mają dość prosty, ale lepiej zostawić go komuś, kto zna się na rzeczy. W ten sposób będziemy swobodnie poruszali się naszym samochodem także po zatłoczonych parkingach i nigdy nie zahaczymy żadnego obiektu.

#czujnik#parkowanie

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *