Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Kierowco zwolnij „Kierujesz życiem”

30 sierpnia 2017 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Nadmierna prędkość jest przyczyną zdecydowanej większości wypadków drogowych. Niewiele osób jednak wie, że lwią część sprawców tych zdarzeń, stanowią kierowcy w wieku od 18 do 24 lat. W roku 2016 spowodowali oni ponad 5800 wypadków, co stanowi 20% wszystkich tego typu zdarzeń. Niepocieszające jest to, że z roku na rok statystyki są coraz gorsze.

Dlaczego liczba młodych kierowców powodujących wypadki drogowe nieustannie rośnie? Dlaczego w roku 2016 odpowiadają oni za śmierć 542 osób i urazy 7790 ludzi? Czy to brak świadomości dotyczącej skutków zbyt szybkiej jazdy? Złe przygotowanie? A może chęć poczucia dreszczyku adrenaliny, który w naturalny sposób towarzyszy brawurowej jeździe  samochodem?

Bez względu na odpowiedź, żadna z nich nie jest usprawiedliwieniem. Tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie i życie ludzi, każdy z nas jest za nie odpowiedzialny. Wystarczy tylko zwolnić, dostosowując swój styl jazdy do obowiązujących ograniczeń. Z pewnością wiele osób czytając ten komentarz, uśmiechnie się tylko pod nosem. Uśmiech ten będzie widoczny tylko do czasu, aż sami nie staną się uczestnikami wypadku – jego sprawcami, ofiarami lub bliskimi osoby, która w takim zdarzeniu straci życie. A ryzyko brania udziału w wypadku drogowym jest bardzo wysokie – szczególnie w miesiącach letnich – lipcu i sierpniu, kiedy liczba wypadków jest najwyższa w skali całego roku.

Warto nie tylko obejrzeć, ale również zastanowić się nad przygotowanym spotem. Wyobrazić sobie że te nieznajome twarze przedstawiają Waszych krewnych, przyjaciół i znajomych. Czy chcielibyście z dnia na dzień stracić z nimi kontakt lub odwiedzać w szpitalu bądź patrzeć, jak przechodzą długą i bolesną rehabilitację? Ani Wam, ani sobie tego nie życzymy, zachęcając do zdecydowanego zmniejszenia prędkości jazdy samochodem.

Organizator akcji:

https://www.facebook.com/KrajowaRadaBRD/
https://twitter.com/krajowaradabrd

#kampania#kierujesz życiem

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *