Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jakie usługi realizuje stacja diagnostyczna?

23 lutego 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Badanie samochodu na stacji diagnostycznej służy potwierdzeniu, że dany pojazd spełnia określone kryteria, które uprawniają kierowcę do poruszania się nim po drodze publicznej. Badania diagnostyczne przeprowadzane są wielokrotnie, co najmniej raz w roku w celu uzyskania wymaganego prawnie potwierdzenia o sprawności technicznej pojazdu. 

Obowiązkowy przegląd samochodu 

Każdy kierowca zobowiązany jest do dokonania corocznego przeglądu samochodu, który realizowany jest przez specjalistów ze stacji diagnostycznej. Dzięki realizowaniu przeglądów kierowca zyskuje pewność, że jego auto nie stwarza zagrożenia dla niego oraz dla innych użytkowników ruchu drogowego. Jest to też świetna okazja by wychwycić mniejsze usterki, zanim te przerodzą sie w coś poważnego. Bez ważnego testu diagnostycznego, nie ma możliwości przedłużenia ważności dowodu rejestracyjnego. 

Stacja diagnostyczna w Lublinie – podstawowe informacje 

Okręgowa stacja diagnostyczna w Lublinie zajmuje się wykonywaniem testów diagnostycznych, które należy przeprowadzić przed zarejestrowaniem auta oraz co roku przez cały okres użytkowania pojazdu.

Jakie usługi realizuje stacja diagnostyczna?

Stacja diagnostyczna oferuje różnego rodzaju usługi. Poza obowiązkowymi badaniami okresowymi, specjaliści przeprowadzają również przeglądy aut na życzenie klienta podejmującego decyzję o zakupie danego pojazdu. Stacja realizuje również usługi przeglądów powypadkowych, dzięki którym możliwa jest ocena stanu pojazdu i poziomu uszkodzenia auta. W stacji diagnostycznej możesz dokonać również przeglądu ciężarówek i stanu amortyzatorów. Warto również udać się tam gdy, cokolwiek niepokoi Cię w funkcjonowaniu Twojego auta, bądź na kokpicie zapaliła się kontrolka symbolizująca awarię. 

Jak wykonuje się badanie diagnostyczne?

Badanie diagnostyczne pojazdu polega na sprawdzeniu podstawowych elementów, od których zależne jest bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Specjaliści dokonują dokładnego przeglądu oświetlenia oraz ustawień lamp, kontrolują ogumienie i stan karoserii. Ponadto sprawdzany jest również stan układu amortyzatorów i układu hamulcowego. 

Kolejnym ważnym elementem wymagającym dokładnej kontroli jest stan jednostki napędowej, czyli silnika. Auto sprawdzane jest pod kątem ewentualnych wycieków płynów. Jeżeli podczas badania diagnostycznego wykryte zostaną jakiekolwiek usterki uniemożliwiające uzyskanie potwierdzenia sprawności pojazdu, właściciel samochodu ma obowiązek usunąć wszelkie nieprawidłowości w ciągu 14 dni od terminu badania.

#stacja diagnostyczna

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *