Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak wybrać leasing samochodowy, by nie przepłacić?

28 lutego 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Leasing samochodowy jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania przez przedsiębiorstwa. Aby osiągnąć maksymalne korzyści, koniecznością jest porównanie dostępnych ofert leasingowych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze finansowania.

Zmiany przepisów w odniesieniu do leasingu samochodów firmowych wcale nie są przeszkodą powodującą mniejsze zainteresowanie tą formą finansowania. Nadal jest opłacalna dla przedsiębiorców – o ile wybór konkretnej oferty leasingowej nie jest przypadkowy.

Leasing samochodowy – czy to się opłaca?

Przepisy obowiązujące od stycznia 2022 roku spowodowały, że wykup auta z leasingu nie jest już taki korzystny jak kiedyś. Jednak wcale to nie oznacza, że tego rodzaju finansowanie straciło na atrakcyjności. Nadal może być opłacalne, czego przykładem jest m.in. Leasing KINTO One dostępny w Toyota Leasing. Dlaczego?

Leasingodawca dopuszcza kilka możliwych wariantów zakończenia umowy. W tym przypadku najkorzystniejsza jest opcja wymiany auta na nowe bez konieczności angażowania środków własnych. Zapewnia to gwarancja odkupu samochodu przez dealera – dzięki temu pozyskujesz pieniądze na uregulowanie ostatniej raty leasingowej i pokrycie opłaty wstępnej kolejnego finansowania.

Wybór leasingu samochodowego – na te parametry zwróć uwagę

Można wymienić kilka kluczowych parametrów, które decydują o przewadze jednej oferty nad pozostałymi. Należy jednak przełożyć je na własne potrzeby i oczekiwania.

Wysokość opłaty wstępnej

Opłata wstępna to koszt ponoszony na starcie, który odpowiada procentowej wartości pojazdu. Im niższy, tym mniejsze finansowe obciążenie przedsiębiorstwa. 

Jak pokazuje internetowy kalkulator, leasing wcale nie musi wiązać się z wysoką ratą przy niskiej opłacie wstępnej. Weź to pod uwagę, jeśli nie chcesz nadmiernie obciążać firmowego budżetu. 

Wysokość raty

Wysokość raty powinna być dopasowana do sytuacji materialnej przedsiębiorstwa – obecnej i tej prognozowanej. Dobrym rozwiązaniem jest leasing, w którym rata obliczana jest w oparciu o rzeczywistą utratę wartości pojazdu w okresie finansowania. Jeśli chcesz płacić mniej, warto wybrać samochód marki, która charakteryzuje się wysoką wartością rezydualną. Dlaczego? Bo takie auto niewiele traci na wartości.

Możliwość wymiany samochodu bez dopłaty

Jeśli jesteś zwolennikiem użytkowania pojazdu zamiast jego posiadania na własność, sprawdź, gdzie zaciągniesz leasing z opcją wymiany auta bez żadnych dopłat. Standardowe finansowanie daje możliwość zwrotu pojazdu i wzięcie w leasing kolejnego, ale to wiąże się z koniecznością uiszczenia kolejnej opłaty wstępnej.

Lepszym rozwiązaniem jest leasing, w ramach którego wymieniasz samochód bez angażowania środków własnych. To zapewnia gwarancja odkupu pojazdu przez dealera. Na koniec umowy sprzedajesz samochód, a pozyskane środki przeznaczasz na spłatę ostatniej raty i opłatę wstępną. 

Optymalizacja podatkowa

Jeśli finansowanie ma być sposobem na optymalizację podatkową, uruchom kalkulator. Leasing, dający największe korzyści w zakresie obniżenia podatków, może być opcją dla ciebie. Warto jednak wziąć pod uwagę dodatkowe parametry, aby finansowanie przyniosło jak najwięcej zysków.

#finansowanie#leasing

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *