Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak usunąć insekty z samochodu?

28 marca 2019 AutoFanatyk 3 komentarze

[REKLAMA]

Większość nie wyobraża sobie życia bez samochodu, co jest oczywiste. Rzecz jasna samochód to ogromne dobro. Jednak tylko wtedy, kiedy gwarantuje komfortową podróż. W samochodzie na pewno nie powinno mieć miejsca dla wszelkiego rodzaju insektów. Jako że zbliża się sezon letni, kiedy przyroda budzi się do życia, warto poznać sposoby na to, jak walczyć z pozostałościami owadów w aucie. Jak pozbyć się śladów po niechcianych komarach, pszczołach, osach i wszelkich insektach?

Płyn do mycia szyb

Z problemem insektów w aucie zmagają się wszyscy, którzy pokonują tereny leśne oraz trasy położone w pobliżu pól czy sadów. Jako że rozbijają się one o szyby i karoserię, na pewno jest to poważny problem wizualny. Sposobów jest kilka. Przyda się zwykły płyn do mycia szyb. Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię takim płynem, po czym chwilę odczekać i zetrzeć zabrudzenia szmatką lub papierem. Istotne jest, aby nie trzeć na siłę, gdyż piasek oraz inne elementy mogą porysować lakier, o ile zabrudzona jest karoseria. Tak samo postępować należy we wnętrzu samochodu, usuwając je z plastików czy tapicerki.

Domowy płyn do czyszczenia wszystkiego

Sprawdzi się również domowy roztwór ciepłej wody, płynu do mycia naczyń i octu. Takim roztworem wystarczy zwilżyć papier lub szmatkę, po czym przetrzeć czyszczoną powierzchnię. Wprawdzie nie wszystkie zabrudzenia udaje się usunąć od razu, ale powinny one ustąpić po kilkukrotnym ich przetarciu.

Płyn do usuwania insektów

Stosować można również profesjonalne płyny do usuwania insektów dostępne w sklepach motoryzacyjnych, ale i supermarketach. Przed skorzystaniem z takiego płynu wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem i spryskać brudną powierzchnię, po czym odczekać kilka minut i usunąć zabrudzenia. Plusem jest tu wygodne nakładanie takiego preparatu na zabrudzone powierzchnie.

Jak wyzbyć się insektów z samochodu?

Znacznie trudniej o wyzbycie się insektów, jeżeli zalegną się one w aucie. O to trudno, ale nie jest to wykluczone. Zwłaszcza kiedy w samochodzie przez dłuższy czas utrzymuje się brud. Takie insekty żywią się bowiem m.in. okruszkami z chleba, resztkami mięsnymi, resztkami owoców i warzyw czy produktów spożywczych o dużej zwartości cukru. Wówczas najlepiej o pomoc poprosić specjalistów, np. z firmy „Stander – zwalczanie karaluchów”. Większość takich podmiotów zajmuje się na co dzień usuwaniem pluskiew, karaluchów i innych insektów w domach, garażach itp., ale poradzą sobie również z wyczyszczeniem z nich auta. Oczywiście, stosowane przez takie podmioty środki są bezpieczne dla ludzi, a zabójcze dla szkodników.

Widać w związku z tym wyraźnie, że jest co najmniej kilka sposobów na to, aby usunąć zanieczyszczenia powstałe po insektach. Nie zawsze trzeba nawet stawiać na w pełni profesjonalne i specjalistyczne produkty, gdyż wyzbyć się ich można także domowymi sposobami, stosując środki znajdujące się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Trudniej jest z insektami, które zaległy się w aucie, ale przy wsparciu fachowców również i tych niechcianych lokatorów pozbyć się można stosunkowo szybko, zanim się jeszcze rozmnożą i będą stanowić znacznie większy problem.

#insekt#zanieczyszczenia

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Daniel23
  19 kwietnia 2019 - 10:06

  Szczerze mówiąc najlepszym rozwiązaniem, które pomoże usunąć insekty jest po prostu płyn do szyb. Ewentualnie, można zdecydować się na specjalny płyn do szyb samochodowych, który oprócz insektów usunie jeszcze inne cięższe zabrudzenia.

 2. polisyndeton
  30 kwietnia 2019 - 15:53

  Najlepszy jest właśnie taki domowy, z octem. Ocet działa cuda, jeśli chodzi o czyszczenie czegokolwiek.

 3. Pablopicasso05
  8 maja 2019 - 18:20

  Chyba najgorsze coi moze byc to doprowadzic samochosd do stanu gdzie te robale sie zalegna. Ale jak ktos nie dba to ma potem taki problem jak w artykule . Insekty ….masakra.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *