Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Pięć rad dla przyszłych leasingobiorców

8 kwietnia 2019 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Leasing może być łatwym i szybkim sposobem na rozwój przedsiębiorstwa. Jednak zanim zdecydujesz się na podjęcie tego kroku, poznaj nasze rady! Pomogą Ci one w podjęciu słusznej decyzji.

W leasing można wziąć niemal wszystko, z czego chętnie korzystają polscy przedsiębiorcy. Na zachodzie jest to rzeczą normalną, że niezbędne narzędzia do pracy się wypożycza, a nie kupuje. Jest to opcja szczególnie ceniona przez osoby, które chcą się nieustannie rozwijać i dążyć do udoskonalenia swojego przedsiębiorstwa. Zanim zdecydujesz się na wzięcie leasingu, poznaj nasza sprawdzone rady.

Pośpiech jest złym doradcą

Jeśli zależy Ci na czasie, wzięcie samochody leasing z pewnością jest dobrą decyzją, ponieważ ta metoda umożliwia zrealizowanie wszystkich formalności w bardzo prosty sposób. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie się nad tym zastanów, przenalizuj wszystkie możliwości i kilkakrotnie przeczytaj umowę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podejmujesz słuszną decyzję.

Skorzystaj z kalkulatora

Jeśli już jesteś zdecydowany na to, że weźmiesz samochód w leasing, powinieneś przejrzeć wszystkie możliwe oferty. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z kalkulatora dostępnego na stronie firmy CLS. Dzięki temu urządzeniu możesz w łatwy sposób sprawdzić jak wysoka będzie Twoja miesięczna rata leasingu albo kredytu samochodowego. W tym przypadku nie będzie żadnych niespodzianek, które mogłyby Cię zaskoczyć w trakcie spłaty należności.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zdecydowanie się na wzięcie konkretnego sprzętu w leasing wiąże się z koniecznością podjęcia dodatkowego ubezpieczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez kilka lat będziesz korzystać z wypożyczonego urządzenia. W razie niespodziewanych okoliczności, np. uszkodzenia, warto móc skorzystać z bezpłatnej naprawy. Firmy leasingowe często doradzają swoim klientom wybór konkretnego ubezpieczenia.

Rozważ wszystkie „za” i „przeciw”

Decyzja o wzięciu leasingu wiąże się z zobowiązaniem, które będzie trwało dłuższy okres czasu. Właśnie dlatego istotne jest to, aby podjąć świadomą decyzję. Działając pod wpływem impulsy można później jej żałować.

Dokładnie przeczytaj umowę

Umowa zawierana pomiędzy leasingodawcą oraz leasingobiorcą powinna być skonstruowana w sposób jasny i przejrzysty. Dzięki temu klient nie będzie miał żadnych wątpliwości przy jej podpisywaniu. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie ją przeczytać i zapoznać się ze wszystkimi paragrafami i aneksami. To pozwoli zachować Ci spokój na długi czas. Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, zawsze zapytaj o to doradcę.

 

#firma#leasing

Previous Post

Next Post

Comments

  1. polisyndeton
    30 kwietnia 2019 - 15:54

    Zawsze najlepiej skorzystać z kalkulatora i wszystko dokładnie sprawdzić. I nie spieszyć się za bardzo, tylko podjąć racjonalną decyzję.

  2. Pablopicasso05
    8 maja 2019 - 18:18

    Leasing nie jest taki latwy do zalatwienia. Mi kiedys sporo czasu zeszlo sie z dopieciem wszystkich formalnosci. I warunki nie sa dla piuerwszego lepszego .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *