Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Ile kosztuje dobry kask motocyklowy i czy opłaca się go personalizować?

30 października 2016 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Kupno kasku motocyklowego to bardzo ważna decyzja, od której zależy nie tylko komfort podczas jazdy, ale również bezpieczeństwo w podróży i podczas ewentualnego wypadku. Motocykle może i posiadają bardzo atrakcyjne przyspieszenie, ale utrata na nich równowagi wiąże się z potencjalnie niebezpieczną wywrotką, dlatego też ochrona dla głowy jest taka ważna – obowiązek z nią związany może w przypadku braku kasku równać się z otrzymaniem mandatu karnego wysokości 100 zł.

W świecie producentów jest to natomiast średnia cena najtańszego z modeli posiadającego atest. Ile więc może kosztować kask motocyklowy i na jaki wydatek trzeba się przygotować jeśli celujemy w dobrą jakość i bezpieczeństwo? O tym poniżej.

Cena zwierciadłem jakości

Choć ceny atestowanych kasków zaczynają się od ok. 100-150 zł to kupno ich powinno się kojarzyć klientowi ze średnim bezpieczeństwem i raczej kiepską trwałością. Co nam to mówi? W sytuacji wypadku prawdopodobnie głowa kierowcy nie zostanie uszkodzona, ale nigdy nie możemy przewidzieć, jak poważny będzie to incydent i przy jakiej prędkości się wydarzy. Kaski z najniższej półki w prawdzie poradzą sobie w wielu sytuacjach, ale kiepska jakość ich wykonania ma swoje granice wytrzymałości. Znaczy to, że im mocniejsze uderzenie na siebie przyjmą, tym bardziej prawdopodobnie jest, że będzie to ich ostatni dzień służby. Warto więc dołożyć drugie tyle i kupić coś trwalszego, co posłuży kierowcy przez długie lata i nie odkształci się przy pierwszej-lepszej okazji.

Ile kosztuje solidny i dobry kask?

Tematem tego artykułu jest dobry kask, a ten ma swoją cenę. Przyjmuje się, że jakość i wytrzymałość tego asortymentu gwarantuje wydanie ok. 500 zł (przy kaskach integralnych znanej i renomowanej marki). Chcąc poszerzyć swoje możliwości wyboru oraz dostępność producentów należało by natomiast podwoić tę kwotę. Zabieg ten zapewni ci jakość i ochronę nawet w bardziej ekstremalnych sytuacjach, a to nieoceniona zaleta jeśli chodzi o tak dopracowane modele. Najwyższa jakość wykonania oraz materiałów (kevlaru i włókna szklanego) zaczyna się tutaj mniej więcej od kosztu zakupu na poziomie 3-4 tysięcy. Wydając tak pokaźną kwotę dostajemy nie tylko wytrzymałą konstrukcję, ale także wiele dodatkowych udogodnień: wyjście bluetooth, wyjmowaną szybkę, przyciemniany wizjer, filtr przeciwsłoneczny i przeciwmgłowy.

Personalizować?

Lubisz się wyróżniać? Zastanawiasz się nad kupnem i personalizacją swojego kasku motocyklowego? Sztuka malowania na zamówienie kasków nosi nazwę aerograf i jest obecnie bardzo popularna wśród właścicieli tego typu jednośladów. Choć można kupić produkt z gotowym nadrukiem, wielu klientów decyduje się na personalizację wzoru, warto jednak wiedzieć, że to dość ekskluzywna usługa, gdyż nierzadko jej wykonanie generuje koszt wyższy niż cena samego hełmu. To z kolei odstrasza wielu zainteresowanych… co raczej nikogo nie powinno dziwić. O wiele tańszą alternatywą są doklejane do kasku elementy – np. kocie uszy – które można znaleźć w niemal każdym sklepie z artykułami przeznaczonymi dla posiadaczy motocykli i skuterów. Niby mały detal, ale wielu sprawia przyjemność, a przecież głównie o to w tym chodzi.

Portal Behemot.net.pl wsparł nas merytorycznie

#kask#motocykl

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *