Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Garaż blaszany a murowany – gdzie lepiej przechowywać swój samochód?

6 grudnia 2016 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Każdy prawdziwy fan motoryzacji pilnuje swojego auta jak źrenicy oka. Przed zakupem nowego cacka warto zebrać garść informacji o dostępnych na rynku garażach. W ostatnim czasie wracają do łask popularne kiedyś blaszaki. Nic dziwnego – nowy sposób ich konstruowania sprawił, że tego rodzaju schowek stał się bezpieczniejszy i stabilniejszy.

Zalety garaży murowanych

Garaże murowane określa się często mianem tradycyjnych. Tego rodzaju konstrukcje cechują się dużą trwałością. Ich największą zaletą jest utrzymywanie względnie trwałej temperatury. Oznacza to, że garaże murowane latem nie przegrzewają się, a zimą nie są zbyt wyziębione. Niestety, za takie przyjemności trzeba słono płacić. Zarówno materiały, jak i konstrukcja tego rodzaju garażu jest kosztowna. Nie powinno to dziwić zważywszy na fakt, że właściwie jest to rodzaj małego budyneczku. Dodatkowo murowane garaże – co oczywiste – warto stawiać tylko wówczas, gdy mamy pewność, iż co najmniej przez kilka lat będziemy mieszkać w konkretnym miejscu. Jeśli dopuszczasz przeprowadzkę lub np. ewentualną zmianę zagospodarowania przestrzeni przed posesją (np. będziesz chciał założyć ogród), wówczas stawianie murowanego magazynu jest po prostu bezsensowne. Nie uszczęśliwiaj się na siłę.

Blaszaki nowej generacji

Współczesne blaszaki wykonuje się z trwałej blachy ocynkowanej. Tego rodzaju garaże produkuje np. firma CGT. Blacha ocynkowana nie koroduje i nie pęka. Jeżeli zostanie odpowiednio zamontowana, może z powodzeniem służyć latami. Zdecydowaną zaletą garaży blaszanych jest ich „mobilność”. Blaszaki można bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Z tego powodu wykorzystuje się je często np. na budowach lub tymczasowych stanowiskach pracy (lubią je archeolodzy). Po skończeniu robót wystarczy rozmontować blachy i przewieźć je na kolejne stanowiska. Garaże blaszane są o wiele tańsze od ich murowanych odpowiedników. Wszystkie koszty: zarówno te związane z montażem, jak i z doborem i przygotowaniem materiałów, są śmiesznie małe w porównaniu do murowanych konstrukcji.

Na który rodzaj garaży postawić?

Przed ostatecznym wyborem musisz dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania. Bądź ze sobą szczery i postaw sprawę jasno. Nie ma sensu stawiać murowanych garaży, jeżeli – choćby mgliście – planujesz przenosiny do innego miasta. Jeśli zdecydujesz się na zakup blaszaka, pamiętaj, że masz do wyboru szereg opcji. Możesz wybrać, czy w garażu blaszanym ma być zamontowane okno lub dodatkowe drzwi wejściowe. W ostatnim czasie popularne jest montowanie do blaszaka dodatkowego zadaszenia i oświetlenia. Warto pamiętać o tym, że w niektórych firmach (w tym w CGT) można dowolnie określać rozmiary garażu – począwszy od długości i szerokości, a skończywszy na wysokości konstrukcji.

Sprawdź blaszane garaże na CGT

#blaszak#CGT#garaż

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *