Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

BMW M760i xDrive

25 czerwca 2016 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Bawarska firma przygotowała ofertę dla kierowców, którzy cenią luksus połączony z wyjątkowymi osiągami, a jednocześnie mają naprawdę zasobny portfel. Oto topowa wersja największej limuzyny – BMW M760i xDrive.

Najważniejszą zaletą sportowej limuzyny jest mocny silnik. Pod potężną maską BMW M760i xDrive spoczywa 6,6-litrowy motor V12. Za sprawą technologii M Performance TwinPower Turbo jednostka dysponuje stadem 600 koni mechanicznych i oferuje wyjątkowe osiągi.

Limuzyna, choć duża i majestatyczna, przyspiesza do pierwszej setki w zaledwie 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Utrzymaniem BMW M760i xDrive na asfalcie zajmuje się elektroniczny napęd na cztery koła. Ten został dodatkowo sparowany z pneumatycznym zawieszeniem. Resorowanie za sprawą inteligentnego komputera aktywnie zmienia ustawienia pracy amortyzatorów, a jednocześnie na bieżąco analizuje dane dotyczące trybu jazdy i rodzaju warunków drogowych.

BMW M760i xDrive wyróżnia się na tle słabszych modeli również drobiazgami stylistycznymi. Na mocy pakietu sportowego auto otrzymało nie tylko bardziej agresywnie ukształtowane zderzaki, ale m.in. 20-calowe felgi aluminiowe. W kabinie pojawiło się sportowe koło kierownicy, pedały z nakładkami z nierdzewnej stali oraz plakietki V12.

Limuzyna oficjalnie zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących ceny BMW M760i xDrive.

#BMW M7#BMW M760i xDrive#BMW V12

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Piotr
    28 czerwca 2016 - 15:34

    Ja tam wole starsze modele BMW. Te nowe mają za dużo elektroniki która coraz częściej przeszkadza niż pomaga.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *