Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Zalety nowego BMW X6

3 lutego 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

BMW X6 to jeden z najbardziej wyrazistych samochodów, jakie można spotkać na drogach. Jego drapieżne linie i atletyczna sylwetka przyciągają spojrzenia nie tylko miłośników marki. Indywidualizm to jego drugie imię. A jakie są inne zalety nowego BMW X6?

Prowokujące i bezkompromisowe – to jedne z pierwszych określeń, jakie przychodzą na myśl na widok nowego BMW X6. Rzeczywiście samochód ten trudno pomylić z jakimkolwiek innym, a dzięki potężnej i dynamicznej sylwetce, nie sposób pominąć go wśród innych samochodów. Wygląd tego modelu podkreśla, że za jego kierownicą siedzi osoba nietuzinkowa, pewna siebie i z charakterem wyrazistym jak bryła samochodu. Jeżeli chcesz podkreślić swój indywidualizm, to BMW X6 na pewno w tym pomoże.

Luksus w ekstrawaganckim opakowaniu

Wygląd zewnętrzny to tylko jeden z przejawów siły, jaką emanuje BMW X6. Sylwetka pojazdu wzbudza respekt na drodze, a szereg detali stylistycznych idealnie komponuje się, by stworzyć spójną całość. Tak, jak na zewnątrz, również w środku projektantom nie zabrakło finezji. Chociaż dominują ostre linie, to dzięki wysublimowanym detalom, w środku można poczuć nie tylko powiew sportu, ale także luksusu.

Za szczególne wrażenia wizualne, jakich doznajemy przebywając we wnętrzu nowego BMW X6 odpowiada m.in. nowoczesne ambientowe oświetlenie. Natężenie światła, jego kolor, a także rozmieszczenie podświetlenia, sprawiają, że we wnętrzu można stworzyć wyjątkową, relaksującą atmosferę. Jednocześnie, ponieważ scenerie świetlne można zmieniać, w razie potrzeby mamy możliwość dopasowania charakteru wnętrza do naszego aktualnego nastroju.

Do wykończenia wnętrza BMW X6 wykorzystano najwyższej jakości materiały, co podkreśla ekskluzywność samochodu. Wygodne fotele z szeroką regulacją, skórzana wielofunkcyjna kierownica, wydajna, wielostrefowa klimatyzacja to tylko wybrane elementy zwiększające komfort kierowcy i pasażerów. Co więcej, zarówno osoby siedzące z przodu, jak i z tyłu, będą miały wystarczająco dużo miejsca, by nie tylko wygodnie podróżować, ale także mieć poczucie prywatnej przestrzeni.

Czyni sobie drogę poddaną

O silnym charakterze nowego BMW X6 świadczy nie tylko imponujący wygląd, ale także właściwości jezdne. Dzięki napędowi xDrive, adaptacyjnie i inteligentnie rozdzielającemu napęd na przednie i tylne koła, żadne warunki nie są mu straszne. Samochód pewnie pokonuje kolejne kilometry nie tylko na prostym, suchym asfalcie, ale też w deszczu, śniegu, żwirze i innych nawierzchniach. Co więcej, kierowca ma do dyspozycji przełącznik właściwości jezdnych, co umożliwia przełączenie trybu jazdy na komfortowy, sportowy, ale też ekonomiczny.

Oczywiście w tak wyrazistym pojeździe nie mogło zabraknąć dynamicznych, nowoczesnych jednostek napędowych. W ofercie znajdziemy 6 i 8-cylindrowe silniki benzynowe i Diesla z technologią mild hybrid, generujące od 286 do aż 530 koni mechanicznych oraz maksymalnym momencie obrotowym od 450 do 750 Nm. Za przeniesienie napędu odpowiada 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic. Takie zestawienie gwarantuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,1 s oraz prędkość maksymalną na poziomie 235 km/h nawet w podstawowym wariancie mocy. Topowa odmiana M50i przyspiesza do 100 km/h w 4,3 s, a jej prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Napędzany innowacjami

Zarówno w kwestii komfortu, jak i osiągów, BMW X6 może pochwalić się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Wśród opcjonalnych elementów znajdziemy m.in. posiadający 4 tryby terenowe pakiet xOffroad, adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie obu osi czy też szereg systemów wspomagających kierowcę i zwiększających bezpieczeństwo, jak np. Active Guard, System Active Protection oraz funkcję ostrzegania przed ruchem poprzecznym.
W odniesieniu do wyposażenia zwiększającego komfort podróżowania kierowca i pasażer przedniego fotela z pewnością docenią opcjonalną funkcję masażu z różnymi programami. Można także pokusić się o fotele przednie z aktywną wentylacją. O dodatkową przyjemność przebywania we wnętrzu BMW X6 zadbać może Pakiet Ambient Air posiadający funkcję zapachową oraz jonizacji powietrza.

BMW X6 tworzy ogromne możliwości pod względem wyboru ostatecznej stylistyki, wyposażenia i opcji dodatkowych. Aby przekonać się, jak możesz skonfigurować swoją wersję, odwiedź salony BMW M-Cars, gdzie znajdziesz nowe BMW X6.

#BMW X6

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *