Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Oszczędne opony do jazdy SUV-em – przegląd

9 lutego 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

SUV to rodzaj samochodu łączącego cechy samochodu osobowego oraz terenowego. W samochodach takich stosuje się mocniejsze silniki a masa całkowita takich pojazdów jest wyższa, niż w osobówkach. Samochody tego typu charakteryzują się większym spalaniem paliwa i szybszą zużywalnością ogumienia. Dlatego też wielu kierowców poszukuje opon, które nie będą się tak szybko zużywały i pozwolą na komfortową oraz bezpieczną jazdę.

Kierowcy pokonujący każdego dnia długie trasy, podróżując pod drogach szybkiego ruchu lub autostradach, oczekują, aby opony umożliwiały przejeżdżenie na nich  przynajmniej jednego sezonu. Rynek oferuje wiele rodzajów opon do samochodów z nadwoziem SUV. Przeprowadzane są nawet testy, które mają pokazywać, który model jest najlepszy. Testy przeprowadzane są przez czasopisma motoryzacyjne, a ich wyniki publikowane dla czytelników. Niestety brak fachowej wiedzy nie pozwala tym mniej doświadczonym kierowcom, wyciągać wniosków i dokonywać właściwych wyborów. Mniej doświadczeni kierowcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z takimi autami, nie zawsze sugerują się jakością a ceną, co sprawia, że dopiero po pierwszym sezonie przekonują się, że cena idzie w parze z jakością. Przykładem mogą być miłośnicy marki Mercedes, którzy chcą, aby opony jakich używają, współgrały z resztą samochodu i dostosowywały się do systemów, jakie w nich są zainstalowane. Opony na lato do Mercedesa powinny w założeniu znosić wysokie osiągi podczas jazdy. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są opony Pirelli Letnie SUV. Konkretny model to Pirelli PZERO NERO GT, który zapewnia kierowcom samochodów z wyższej półki, ale nie tylko, najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Czym charakteryzują się opony do nadwozia SUV

Elementami, którymi powinny się charakteryzować opony do samochodów z nadwoziem SUV, to przede wszystkim bezpieczeństwo, niezawodność, oszczędność oraz to, co jest najważniejsze w ostatnich latach, czyli ekologia. Opony do tego typu wozów powinny pozwalać pojazdom na większe przebiegi, niższe zużycie paliwa oraz powinny być zoptymalizowane pod kątem równomiernego rozłożenia nacisku powierzchnia styku z nawierzchnią. Opony takie powinny także służyć szybkości reakcji na zakrętach i lepszemu prowadzeniu. Ogumienie to tego tupu pojazdów powinno w szybki sposób odprowadzać wodę a także powinno być odporne na wysokie temperatury. Letnie opony do samochodu z nadwoziem SUV powinny cechować się bardziej zbitą budową bloków w strefach bocznych, które pomagają redukować odkształcanie opony w trakcie jazdy. Ogumienie takie powinno również spełniać takie parametry jak: droga hamowania w warunkach mokrych i suchych, niskie opory toczenia a także poziom generowanego hałasu. Oczywiście możliwe jest montowanie standardowych opon w samochodach z nadwoziem SUV, lecz należy zadbać o odpowiedni rozmiar. Opony takie nie będą tak trwałe, jak te dedykowane do odpowiedniego typu pojazdu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie opon marki premium, które gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz wydłużony czas użytkowania, co wynika z zastosowania unikalnych technologii. Przykładem opony wysokiej jakości może być Pirelli PZERO, która posiada indeks prędkości do 300 km/h. Opona ta w swojej konstrukcji ma trzy mocne centralne żebra zwiększające sztywność bieżnika, co wpływa pozytywnie na trakcję i zdolność hamowania podczas jazdy z wysokimi prędkościami.

Jaki model opon wybrać do swojego SUV-a?

Na rynku opon samochodowych dostępnych jest wiele modeli opon, które z powodzeniem można stosować w samochodach z nadwoziem SUV. Jeśli jeździmy samochodem z wyższej półki, który wyposażony jest w wiele systemów i generuje wysokie osiągi, należy zastosować opony znoszące większe obciążenia, niż w przypadku słabszych samochodów. Aby podróżować bezpiecznie i nie martwić się o awarię opony, należy zastosować opony o wyższych parametrach, od tych najtańszych na rynku. Takimi przykładami opon ze średniej i wyższej półki do samochodów z nadwoziem SUV mogą być: Pirelli PZERO NERO GT, Pirelli PZERO, Pirelli PZERO ASIMMETRICO, Pirelli PZERO NERO. Charakteryzują się one wzmocnioną konstrukcją, wolniejszą zużywalnością, skracaniem drogi hamowania, dobrym odprowadzeniem wody, a także zapewniają sztywność całej konstrukcji ułatwiającej precyzyjne kierowanie i sportowe prowadzenie pojazdu. Opony te zapewniają także efektywność paliwową oraz zmniejszony poziom hałasu na zewnątrz pojazdu. Indeks prędkości tych opon sięga nawet do 300 km/h. Jest to ważne w kontekście poruszania się po drogach, gdzie możliwe jest rozwijanie dużych prędkości. Dzięki tego typu oponom, nawet przy dużej prędkości, droga hamowania jest  odpowiednia. Ceny opon w najniższych wersjach zaczynają się od już 362 zł.

Opony letnie Pirelli PZERO NERO GT średnica 16

Opony letnie Pirelli PZERO NERO GT średnica 17

Opony letnie Pirelli PZERO NERO GT średnica 18

Opony letnie Pirelli PZERO NERO GT średnica 19

#opony#SUV

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *