Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Wynajem długoterminowy samochodów Poznań

22 sierpnia 2017 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Poznań jest jednym z miast, którego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na długoterminowy wynajem samochodów. Jeszcze do niedawna wynajem  kojarzył się wyłącznie z krótkimi terminami, pomocą w przypadku uszkodzenia naszego własnego samochodu, czy też alternatywy dla komunikacji miejskiej i taksówek podczas pobytu w obcym mieście. Obecnie świadomość właścicieli firm bardzo się zmieniła.

​Czym jest długoterminowy wynajem?

Przede wszystkim wynajem długoterminowy w Poznaniu, ale także innych miastach, jest świetną alternatywą dla kupna i leasingu samochodów. Jest to produkt przeznaczony przede wszystkim dla dużych i średnich firm. Polega on na ponoszeniu miesięcznych, stałych rat, które obejmują część finansową i eksploatacyjną auta, czyli przeglądy, naprawy, wymiana i przechowywanie ogumienia. W chwili zakończenia wynajmu klient nie dokonuje wykupu samochodu, nie otrzymuje go też na własność jak w przypadku leasingu. Jest on po prostu sprzedawany na rynku wtórnym. Wartość używanego samochodu w tym przypadku jest nazywana wartością resztkową, i zbliżona jest ona do przewidywanej wartości rynkowej. Uzależnia ją przebieg i czas użytkowania przez klienta. Ryzyko leży po stronie wynajmującego. Obie strony zyskują w tym procesie.

​Korzyści z wynajmu długoterminowego

Przede wszystkim na takie rozwiązanie decydują się firmy, które znajdują się w kryzysie finansowym. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, które gwarantuje płynność finansową. Według prawnych opinii przedsiębiorcy powinni wykorzystywać w pierwszej kolejności finanse z przychodów, następnie sięgać po kredyty bankowe a dopiero na końcu decydować się na leasing czy wynajmem długoterminowy. Jednak w praktyce, to właśnie wynajem w przypadku średnich firm sprawdza się idealnie, ponieważ trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez samochodu, a jednocześnie nie zawsze musi to być absolutnie niezbędny element „wyposażenia”. Inwestycja w kupno pojazdu lub leasing może okazać się zbyt dużym i niepotrzebnym wydatkiem na początku działalności, a wynajem generuje dużo mniejsze koszta i zdecydowanie lepiej sprawdza się w tym przypadku.

​Kto może skorzystać z wynajmu?

Z założenia jest to oferta przygotowana dla średnich i dużych firm, jednak skorzystać z nich mogą także małe, kilkuosobowe firmy. Nie jest to jednak propozycja dla osób prywatnych. Warto zapoznać się ze szczegółami tej właśnie oferty, zanim zdecydujemy się na zakup auta czy kosztowny leasing. Jedną z firm, które oferują wynajem samochodów na terenie miasta Poznań, jest Osekrent.

Polecamy sprawdzić ofertę na wynajem długoterminowy samochodów w mieście Poznań – Osekrent.pl.

#wynajem#wypożyczalnia

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *