Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Na co uważać w przypadku ogłoszeń motoryzacyjnych?

24 sierpnia 2017 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Wybór odpowiedniego samochodu to często bardzo trudne zadanie. Wydawać by się mogło, że na rynku jest tak wiele ciekawych ofert zakupu samochodów używanych, że można znaleźć wśród nich wszystko czego potrzeba. W rzeczywistości jednak bardzo trudno zweryfikować niektóre informacje. Samochody są również często w bardzo różnym stanie co powoduje, że znalezienie konkretnego modelu w dobrym stanie wymaga nieraz poświęcenia kilku miesięcy. Warto wiedzieć, gdzie szukać ogłoszeń motoryzacyjnych i na co uważać.

Gdzie szukać ogłoszeń motoryzacyjnych?

Na początku warto zastanowić się, gdzie szukać ogłoszeń używanych samochodów. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na prawdziwość zawieranych w nich informacji. Zdecydowanie lepiej wybrać gazetę motoryzacyjną lub renomowaną stronę internetową z ogłoszeniami, niż dać się skusić atrakcyjnymi cenowo propozycjami umieszczanymi wśród innych reklam w internecie. Ciekawym pomysłem jest poszukanie w swoich ulubionych gazetach. I tak na przykład ogłoszenia motoryzacyjne w Das welt auto wyróżnia wysoka jakość i różnorodność. Wśród propozycji można znaleźć zarówno modele rodzinne, jak i sportowe czy klasyczne perełki. Tym samym nie tylko ma się gwarancję, że nie padnie się ofiarą oszustwa, ale że również że zawarte w ogłoszeniach samochody są wyjątkowe.

Ogłoszenia używanych samochodów – na co uważać?

Przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne w gazetach czy internecie trzeba pamiętać, aby uważać na niektóre sztuczki i zagrania. Często zdarza się, że samochód który w ogłoszeniu ma przebieg 100 tysięcy kilometrów w rzeczywistości przejechał już trzy razy tyle. Sprawdzenie oszustwa jest bardzo trudne, jednak można próbować sprawdzić jego historię po numerze VIN i jednocześnie upewnić się, że nie był kradziony. Warto również poszukać w internecie innych ogłoszeń danego samochodu. Może się bowiem okazać, że był wystawiony wcześniej z dużo wyższym przebiegiem. Jeśli zauważymy takie oszustwo należy zgłosić sprawę na policję, która ma obowiązek wszcząć śledztwo.

Jak nie dać się podejść?

Znalezienie idealnego samochodu używanego to droga przez mękę. Właśnie dlatego trzeba cały czas podczas poszukiwań wykazywać się dużą odpornością na zagrywki handlarzy, a także pamiętać o tym, by trzymać nerwy na wodzy. Nie można dać się omamić pierwszemu spojrzeniu. Emocje to jest właśnie to, co może nas wyprowadzić w pole. Samochody używane muszą być przede wszystkim dobrze sprawdzone. Nawet jeśli dany egzemplarz bardzo nam się podoba, warto na spokojnie przemyśleć, czy oferta jest wiarygodna. W tym celu nie tylko trzeba zweryfikować jak najwięcej już podanych informacji, ale również starać się wyciągnąć jak najwięcej od osoby sprzedającej. Musimy być odporni na jej zagrywki i zachować spokój. Dealerzy samochodowi często starają się upewnić nas w chęci zakupu poprzez zapewnianie, że samochód należał wcześniej do osoby, którą znają, lub przez twierdzenie, że nasz wymarzony egzemplarz chce kupić jeszcze kilka osób i w każdej chwili może on zostać sprzedany.

#daeler#sprzedaż

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *