Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Wycieraczki samochodowe

17 grudnia 2019 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Robert Bosch GmbH lub po prostu Bosch to niemiecka firma specjalizująca się w przemyśle inżynieryjnym i technologicznym. Zakres produktów danego konglomeratu jest ogromny i zróżnicowany: obejmuje on elektronikę, sprzęt AGD, elektronarzędzia, części samochodowe, itd. Zakres części produkowanych przez firmę Bosch jest dość szeroki: obejmuje on filtry, różnorodne czujniki, przekaźniki, pióra wycieraczek, itd. Jakie są najbardziej powszechne rodzaje piór wycieraczek marki Bosch? Firma oferuje wiele linii danych produktów:

 • ICON. Te bezszkieletowe pióra wycieraczek są zaprojektowane zwłaszcza do użytku w sezonie zimowym. Danych pióra wycieraczek nie jest w stanie zniszczyć ani lód, ani śnieg. Ich głównymi zaletami jest aerodynamiczny, asymetryczny spojler, ekskluzywne osłonięte złącze, opatentowana konstrukcja ramy oraz ekskluzywna technologia FX Dual Rubber. Dzięki nim pióra wycieraczek posiadają o 40% dłuższą żywotność.
 • Aerotwin. Technologia ramy pióra wycieraczki zapewnia jednolite wycieranie szyby. Pewny kontakt pióra z powierzchnią szyby czołowej osiągnięty jest poprzez wdrożenie asymetrycznego spojlera. Poza tym konstrukcja piór pozbawiona połączenia posiada jednoczęściowy profil, który wykonany jest z dwuskładnikowej gumy. Pióra posiadają powłokę grafitową, która wydłuża ich żywotność.
 • Twin. Są to szkieletowe pióra wycieraczek o wyjątkowo odpornej konstrukcji. Jedną z ich kluczowych zalet jest podwójna ochrona przed działaniem korozji, która gwarantuje długą żywotność i wytrzymałość ich konstrukcji. Niezwykle wysoka jakość czyszczenia została osiągnięta poprzez zastosowanie wyjątkowo utwardzonego brzegu wycieraczki z podwójną mikrokrawędzią. Kolejną zaletą produktów z danej linii jest możliwość wybrania pomiędzy piórami wycieraczek wyposażonych lub pozbawionych spojlera.
 • Superplus. Dane części występują w formie szkieletowej. Tak samo jak pióra wycieraczek Aurotwin posiadają podwójną powłokę przez działaniem korozji oraz powłokę grafitową. Niemniej jednak dane części posiadają symetryczny spojler, który zapobiega przed unoszeniem się i wibracjami, zwłaszcza podczas jazdy z dużymi prędkościami. Za czyszczenie odpowiedzialna jest zaawansowana technologicznie sprężynująca taśma.

Producent produkuje także części do samochodów użytkowych i tylne pióra wycieraczek. Wymienione powyżej linie produktów są najbardziej powszechne, niemniej jednak ich liczba jest znacznie większa. Wszystkie pióra wycieraczek marki Bosch mogą być podzielone na:

 • Szkieletowe (Marathon, Winter, PureVision™, Spectrum DirectFit™ Beam, FOCUS™, Snow Driver™, ENVISION™, AeroTwin, Clear Advantage, Evolution i ICON).
 • Konwencjonalne (Excel+, MicroEdge, DirectConnect, Twin, Spectrum DirectFit™ Conventional).
 • Hybrydowe (Insight, Spectrum DirectFit™ Hybrid).
 • Tylne (Rear, Spectrum DirectFit™ Rear).

Rexbo.pl jest wiodącym sklepem z częściami samochodowymi. Czy szukasz nowych piór wycieraczek wyprodukowanych przez znane marki? Bardzo nam miło, że możemy Tobie zaoferować pióra wycieraczek marki Bosch. Dzięki szerokiemu zakresowi produktów danej firmy będziesz w stanie znaleźć jakiekolwiek potrzebne Tobie części: szkieletowe, bezszkieletowe, hybrydowe, zimowe lub letnie. Odwiedź nas i kup części samochodowe pochodzące od niezawodnych producentów, które są dostępne w przystępnych cenach.

#pióra#wycieraczka

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Gropq
  28 lutego 2020 - 18:01

  Nigdy nie warto szczędzić na wycieraczkach, jest to jeden z ważniejszych elementów który jest często niedoceniany. Na moje nieszczęście miałem okazję jechać bez działających wycieraczek w trakcie ulewy ( uszkodziły się w trakcie jazdy :P, silny wiatr ) i no nie było to przyjemne, a wręcz przeciwnie, stresujące.

 2. Oleq
  22 października 2023 - 10:33

  Zgadzam się z przedmówcą, ale na szczęście na rynku jest kilka fajnych modeli na które nie trzeba wydawać majątku – na przykład Oximo

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *