Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Samochód dla osoby początkującej

20 listopada 2016 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Prawo jazdy to często upragniony dokument pozwalający na to, aby kierowca mógł jeździć własnym samochodem. Aby je uzyskać, trzeba przejść długą drogę, zarówno jazdę praktyczną po mieście jak i naukę teoretyczną. Wszystko kończy się egzaminem i jeśli opinia jest pozytywna, wówczas można otrzymać dokument prawa jazdy.

Od tego momentu można się rozglądać za własnym samochodem. Najważniejsze aby był wygodny i zakupiony do odpowiednich celów. Młodzi kierowcy zazwyczaj lubią się pokazać na drodze, czasami nawet szalejąc, za co można dostać mandat. Samochód musi być bezpieczny, solidny, posiadający podstawowe rzeczy takie jak apteczka, koło zapasowe, trójkąt czy płyny samochodowe. Kupowanie samochodu to nie lada wyzwanie, dlatego możliwości jest kilka. Dla osób mających gotówkę, są oferowane auta w salonie renomowanych firm samochodowych.

Samochody są nowe, modne i zazwyczaj mają pełen pakiet wyposażenia. Ceny są przeróżne, ponieważ można kupić auto miejskie za trzydzieści tysięcy złotych lub sportowe nawet za sto tysięcy złotych. Ważne, do jakich ono ma być celów i ile osób ma przewozić. Młodzi kierowcy, którzy są już po studiach, zazwyczaj zakładają rodziny. Wówczas rozglądają się za samochodem rodzinnym, aby mógł pomieścić również dzieci. Może to być osobowy ale również kombi, gdzie zmieści się jeszcze wiele bagażu.

Na prywatne wypady można zakupić jeepa który sprawdza się doskonale w warunkach deszczowych i podczas śniegu. Kierowca musi czuć się za kierownicą takiego samochodu pewnie, bezpiecznie i dobrze. Musi mu podpasować to co firma oferuje, dlatego na rynku jest taki wybór. Można samochody kupować też w komisie, na giełdzie motoryzacyjnej czy przez internet.

Ogłoszeń jest bardzo dużo, ale trzeba sprawdzać stan aut, ponieważ wiele z nich jest wypadkowych lub sprowadzanych z zagranicy. Jeśli ktoś ma więcej pieniędzy, wtedy wybierze auto droższe, ale nowsze. Podczas kupowania auta używanego trzeba zwracać uwagę na to czy ma opłacone OC, AC, a także kiedy był w serwisie i czy jest sprawne.

Trzeba do tego fachowej wiedzy, a niekiedy pojechać na warsztat aby sprawdzić pod względem technicznym. Na pierwszy rzut oka nie widać wszystkiego, dlatego kierowcy stale się uczą, jak oglądać auta, aby wybrać te najbardziej sprawne. Wiele samochodów, którymi jeżdżą młodzi kierowcy posiada zielone listki informujące o tym że w niedalekiej przeszłości został zdany egzamin. To taka informacja dla innych użytkowników drogi, aby uważali na tego młodego kierowcę, kiedy zdarza mu się popełnić błąd.

Takich znaków jest więcej i powinno się je umieszczać w samochodzie dla ogólnego bezpieczeństwa jazdy. Kobiety często wolą samochody małe, sprawne, takie do codziennej jazdy, głównie po mieście i do pracy. Natomiast mężczyźni lubią wyzwania i wybierają samochody większe lub sportowe, z różnymi gadżetami w środku. Im większy portfel młodego kierowcy, tym samochód jest bardziej nowoczesny i elegancki. Jednak trzeba pamiętać, że po wielu latach zostanie znowu zmieniony na inny.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Portal-Sportów-Motorowych.pl .

#bezpieczeństwo#młody kierowca#pierwszy samochód#prawo jazdy#samochód rodzinny

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Anulka
    21 marca 2018 - 09:30

    Jako osoba początkująca oczekiwałam że moje pierwsze auto będzie przede wszystkim nieduże – typowy miejski samochód który wszędzie się zmieści. Poza tym warto też żeby był ekonomiczny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *