Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Mycie samochodu – jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

17 listopada 2016 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Czysty i dobrze umyty samochód wygląda nie tylko atrakcyjnie dla nas, ale również dla innych. Dokładnie wyczyszczenie wymaga sporo czasu i możemy to zrobić zarówno ręcznie, jak i przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Czym kierować się podczas wyboru

Dobór odpowiedniej myjki do mycia samochodu nie jest zadaniem łatwym, głównie dlatego, że na rynku mamy w tej chwili bardzo duży wybór.
Jakiś czas temu popularne były tylko myjki marki Karcher, teraz natomiast sporą część rynku zamują takie firmy, jak Lavor, Annovi Reverberi, Stanley czy Kanwod.

myjka-do-auta-1
Podczas wyboru odpowiedniego modelu musimy zwrócić uwagę na ciśnienie maksymalne myjki oraz na materiał wykonania pompy.
W tanich modelach pompa wykonana jest często z plastiku, w modelach lepszych pompa jest aluminiowa, a w myjkach przeznaczonych do wielogodzinnej pracy pompa jest mosiężna.

Model do mycia samochodu

Aby dobrze wyczyścić samochód wystarczy nam myjka z ciśnieniem ok. 150 bar lub większym. Z myciem auta poradzi sobie znakomicie na przykład Lavor Prime 165, który występuje w zestawie razem z profesjonalną pianownicą. Możemy również zwrócić uwagę na myjki z serii Karcher Full Control (K5, K7). Charakteryzuje je bardzo wysoka jakość niemieckiego producenta i znajdą wiele zastosowań do domu i do ogrodu.
Jeśli nie myjemy samochodu często, tylko okazyjnie, możemy pokusić się o dość atrakcyjny cenowo model Kanwod 15/3 lub Kanwod 20/5.

myjka-do-auta-2

Akcesoria do myjek

Sama myjka ciśnieniowa to nie wszystko. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria dodatkowe otrzymujemy. Ułatwiają nam one pracę podczas czyszczenia auta i innych prac domowych i ogrodowych. Na pewno przyda się pianownica, która umożliwi precyzyjne nałożenie detergentu podczas mycia auta, przyda się również lanca turbo, lub ewentualnie szczotka rotacyjna, dzięki której łatwo domyjemy takie elementy jak np. felgi czy nadkola. Często w zestawie otrzymujemy również Patio Cleaner, przydatny w ogrodzie lub do czyszczenia tarasu.

Podsumowanie

Przytoczenie wszystkich modeli nie jest zadaniem prostym, bowiem wybór tego typu urządzeń na rynku jest obecnie bardzo szeroki. Liderem sprzedaży myjek ciśnieniowych jest firma Kanwod-Invest, a opisane oraz inne urządzenia czyszczące znajdziemy w sklepie KT-24.eu w dziale myjki ciśnieniowe.

myjka-do-auta-3

#mycie samochodu#myjka ciśnieniowa

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *