Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Porsche Cayenne TechArt Magnum

25 listopada 2015 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Firma tuningowa TechArt zbliża się do premiery nowego projektu. W trakcje targów Motor Show w Essen przedstawi kolejny pakiet modyfikacji dedykowany do Porsche Cayenne. Nowy TechArt Magnum kipi agresją i zyskał naprawdę ogromną moc.

Pakiet stylistyczny stworzony przez Niemców, a oparty o krwisty, czerwony lakier wygląda naprawdę efektownie. Niemalże nie ma panelu na karoserii Porsche Cayenne, którego tuner nie zmodyfikowałby w jakiś sposób. Nowy przedni zderzak ma wydłużoną formę, większe wloty powietrza oraz wcięcie w dolnej części. Niesamowicie wyglądają rasowe nozdrza na masce TechArta Magnum oraz częściowo czarne obudowy lusterek.

Porsche Cayenne TechArt Magnum 1

Kreacja linii bocznej została oparta o poszerzone nadkola, nakładki na fartuchy boczne oraz 22 calowe obręcze z lekkich stopów. Zwieńczeniem całości jest mocno przeprojektowany tył Porsche Cayenne. TechArt Magnum posiada cztery końcówki układu wydechowego wtopione w nowy zderzak, rasowy dyfuzor oraz ogromny spojler nad klapą bagażnika i poniżej tylnej szyby.

Tuner na razie nie zdradził, w którą stronę pójdą zmiany w kabinie pasażerskiej. Na premierę kreacji wnętrza TechArta Magnum prawdopodobnie trzeba będzie zaczekać do Motor Show w Essen.

Porsche Cayenne TechArt Magnum 2

Niemcy oczywiście modyfikują nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również jednostki napędowe Porsche Cayenne. Pakiet jest skierowany praktycznie do wszystkich wersji silnikowych. I tak dla przykładu TechArt Magnum z dieslem pod maską może zyskać 35 koni mechanicznych. To mało? W zamian doładowany model Turbo jest w stanie zwiększyć moc aż o 180 koni!

Najmocniejszy TechArt Magnum ma dwie twarze. Podczas jazdy w mieście, gdy kierowca nie potrzebuje pełnych możliwości silnika, do jego dyspozycji pozostaje „zaledwie” 640 koni mechanicznych. Po naciśnięciu przycisku sport, prawy pedał staje się zawleczką odbezpieczającą aż 700 koni. Tak skonfigurowane Porsche Cayenne osiąga pierwszą setkę w 4,1 sekundy. Maksymalnie pojedzie nawet 295 km/h.

Porsche Cayenne TechArt Magnum 4

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Regeneracja pompowtryskiwaczy
    13 maja 2016 - 15:36

    Auto konkret 🙂 Chociaż osobiście wolę nieco bardziej stonowaną kolorystykę, a nie taką ognistą czerwień

  2. zarobki11
    23 lutego 2018 - 12:18

    Ta marka nareszcie wraca na właściwe tor. Brawo dla nich

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *