Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Lakiery samochodowe w hurtowni Motip

16 października 2021 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Poruszając się po zatłoczonym mieście, nie trudno o drobne otarcia karoserii czy stłuczki. Rozwiązaniem są naprawy lakiernicze, które z powodzeniem wykonasz samodzielnie. Aby jednak poprawki mogły okazać się skuteczne, konieczne jest stosowanie produktów najwyższej jakości. Czym są i jak stosuje się lakiery akrylowe, podkładowe i bezbarwne? Czym jest guma w sprayu?

Lakiery samochodowe do zastosowań profesjonalnych i domowych

Hurtownia lakierów samochodowych oferuje lakiery, które doskonale sprawdzają się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i podczas drobnych poprawek lakierniczych, które z powodzeniem wykonasz sam, we własnym warsztacie. Dzięki wygodne konsystencji lakieru w spray’u, aplikacja jest łatwa i efektywna, a zastosowanie nie wymaga specjalnych umiejętności. Profesjonalne podejście obsługi sprawia, że łatwo dobierzesz odpowiedni kolor lakieru na podstawie określonego w numerze VIN kodu lakieru Twojego samochodu.

Lakiery akrylowe- zastosowanie

Lakiery akrylowe są uważane za najłatwiejsze w zastosowaniu. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki połysk, jaki możesz osiągnąć po jego zastosowaniu. Akrylowe lakiery świetnie nadają się do poprawek lakierniczych, oczywiście, po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni lakierowanej w odpowiedni sposób. Produkty dostępne w hurtowni cechują się wysoką jakością i trwałością.

Lakier bezbarwny- jak stosować?

Lakier bezbarwny w poprawkach lakierniczych stosujemy zwykle jako ostatnia warstwa wykańczająca lakierowanie. Najpierw nakłada się lakier podkładowy, następnie właściwy lakier akrylowy. Lakier bezbarwny natomiast jest ostatnim etapem, który ma na celu zabezpieczenie uzyskanego koloru i połysku, utrwalenie go i wykończenie. Lakier bezbarwny również występuje w postaci spray’u, więc jego zastosowanie nie różni się zasadniczo od zastosowania lakieru akrylowego w kolorze. Trzeba dojść do pewnej wprawy, by lakierowanie było idealne. Lakierów bezbarwnych właściwie nie widzimy, ale z pewnością zauważymy powstałe przez nieumiejętne lakierowanie zacieki. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia, być może lepszym rozwiązaniem będzie oddanie samochodu do profesjonalnego lakiernika.

Lakier podkładowy- kiedy jest zalecany?

Lakier podkładowy jest zalecany właściwie w przypadku każdej pracy lakierniczej. Zwiększa on przyczepność właściwego lakieru, matowi powierzchnię i sprawia, że powstająca warstwa lakieru akrylowego jest trwała. Lakier podkładowy nakłada się na oczyszczoną i zmatowioną powierzchnię jako pewnego rodzaju bazę dla dalszych etapów pracy. Jeżeli położyć lakier akrylowy w wybranym kolorze bez odpowiedniej farby podkładowej, z dużym prawdopodobieństwem naprawa nie przyniesie zamierzonych efektów, bo farba odpryśnie, popęka lub po prostu nie będzie wyglądała zbyt estetycznie i pracę trzeba będzie powtórzyć.

Czym jest guma w sprayu?

Guma w sprayu jest środkiem, który rewelacyjnie nadaje się do odnawiania zderzaka samochodu czy felg. Inną nazwą gumy w sprayu jest folia w sprayu. Jej zastosowanie jest na tyle łatwe, że z powodzeniem możesz spróbować zaaplikować ją samodzielnie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że gumę w sprayu możesz po prostu łatwo zdjąć i szybko wrócić do wcześniejszego wyglądu karoserii, jeżeli uzyskany efekt nie będzie Ci odpowiadał. Powłoka gumy w sprayu jest dobrą ochroną karoserii przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, ale także przed korozją. Jest trwała i niezwykle skuteczna. Dla zachowania jej pełnej trwałości ważne jest, by aplikować ją zgodnie z informacją zawartą na etykiecie. Motip producent lakierów oferuje lakiery akrylowe i gumy w sprayu najwyższej jakości.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

#guma w sprayu#lakiery samochodowe

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *