Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak nie stracić na naprawie auta po wypadku?

3 marca 2017 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Przemieszczając się samochodem jesteśmy narażeni na udział w wypadkach lub kolizjach nie z naszej winy. Wówczas staramy się uzyskać odszkodowanie na naprawę auta z polisy OC sprawcy wypadku. Wysokość odszkodowania może nas nie satysfakcjonować. Co wtedy zrobić?

Większość ludzi podróżuje prywatnym samochodem.

Samochody osobowe są najpopularniejszym środkiem lokomocji, ich ilość na naszych drogach wzrasta z każdym rokiem i w związku z tym dochodzi do coraz większej ilości kolizji i wypadków. Obligatoryjnie każdy posiadacz auta powinien mieć wykupioną polisę ubezpieczenia OC. W związku z tym, jeżeli dojdzie do stłuczki lub wypadku z nie naszej winy, możemy ubiegać się o pokrycie kosztów naprawy samochodu właśnie z polisy OC.
Realia w uzyskaniu odszkodowania OC

Jednak życie pokazuje, że te koszty są zaniżane przez ubezpieczycieli. Koszty naprawy szkody nie są rzetelnie wyceniane. Najczęstszym sposobem na zaniżanie odszkodowania jest wskazanie przez ubezpieczyciela konkretnego warsztatu, w którym ma być dokonywana naprawa. A, że nie są to autoryzowane przez konkretną markę samochodową warsztaty, to i części wymieniane w pojeździe nie są oryginalne.
Szanse na satysfakcjonujące odszkodowanie z polisy OC

Jeżeli czujesz się nieusatysfakcjonowany wysokością odszkodowania, jest możliwość odsprzedaży odszkodowania. Działalność niektórych firm polega właśnie na skupie odszkodowań z wypadków komunikacyjnych. Wystarczy, że skontaktujesz się z nimi. Jest zapewnione minimum formalności, a wysokość odszkodowania jest na nowo renegocjowana. Takie rozwiązanie stwarza nowe możliwości związane z naprawą uszkodzonego samochodu. Tym bardziej, że niektóre uszkodzenia auta są widoczne dopiero po pewnym czasie.
Możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania

Firmy zajmujące się skupem odszkodowań nie pobierają opłat wstępnych, tak więc zwracając się do nich klient niczym nie ryzykuje. Przy skupie odszkodowań nie ma znaczenia czy już uzyskałeś odszkodowanie, czy jesteś w trakcie załatwiania formalności.

Liczy się tylko to, że doszło do kolizji i uczestniczyli w niej osoby trzecie. Liderzy na rysku skupu odszkodowań są w stanie bardzo szybko ocenić, czy doszło do zaniżenia kosztów naprawy. Realnie jest możliwość ponownego negocjowania szkód zaistniałych na przestrzeni ostatnich trzech lat. Firma skupując odszkodowania sprawdzi czy szkoda została rzetelnie oszacowana- nie musisz za opinię rzeczoznawcy płacić. Jeżeli cena odszkodowania została zaniżona, pracownicy wynegocjują realną wartość poniesionej naprawy auta i związanych z tym wszelkich niedogodności.

Kontaktując się z firmą możesz tylko zyskać dopłatę do odszkodowania.

#polisa#skup odszkodowań

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *