Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Czy opłaca się kupić samochód używany od dealera samochodowego?

10 sierpnia 2021 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Opcja taka jak samochody używane to też i te, które kupuje się od dealerów nowych samochodów, bo oni biorą te auta w rozliczeniu od nabywców nowych aut. Następnie takie używane auto mogą sprzedać osobie prywatnej lub posiadaczowi komisu. Takie szybkie sprzedanie jest im na rękę, bo nie naprawiają danego pojazdu i nie inwestują w detailing, tylko sprzedają dany pojazd w ciągu kilku dni.

Inwestycje

Samochody używane w świecie dealerów aut to także samochody, które mają góra dwa lata i niewiele śladów eksploatacji. Tego typu pojazdy warto poddać detailingowi i wymienić w nich pewną ilość drobnych części, po to by nadal wyglądały one tak jak nowe. Takiej odnowie poddaje się tylko te wybrane auta i co równie istotne taki samochód trzeba wziąć w rozliczeniu tak, by ten detailing się zwrócił.

Kluczowe znaczenie ma tu to, że taka sztuka nie jest łatwą, ale dealer to twardy negocjator i co równie istotne nawet odstępuje od umowy zakupu, jeśli wyda mu się, że na danej transakcji nie wyjdzie na plus. Równie istotnym jest też i to, że takie dwuletnie auto po detailingu dość drogo wycenia, bo po tych pierwszych dwóch latach nie traci ono już aż tak szybko na wartości, a to odnowienie auta u profesjonalisty, który stosuje wyjątkowo ciekawe metody, podwyższa wartość danego pojazdu i to niekiedy znacznie.

Konieczne naprawy

Samochody używane od dealera to też i te, w których przypadku wypada wymienić ogumienie, szybę przednią i klocki wraz z tarczami, bo ludzie niestety myślą w ten stereotypowy sposób i w rozliczeniu wolą oddać auto, które niestety wymaga inwestycji w klocki i w tarcze, a tego typu inwestycja to rzecz jasna ten niemały wydatek. Istotnym jest też i to, że lepiej ją wykonać, po to, by szybciej sprzedać dany pojazd.

Dlatego też rozliczenie to nie zawsze takie same warunki i dosłownie każdy dealer wybiera się z autem używanym na stację diagnostyczną, po to, by dokładnie poznać sytuację konkretnego egzemplarza. Takie sprawdzenie pojazdu musi się rzecz jasna odbyć, bo od tego zależą te warunki rozliczenia podczas zakupu auta nowego. Wiele znaczy też i to, że dealer może zaproponować za konkretny samochód dość śmieszną kwotę, której niski poziom wynika z tych konkretnych wad auta.

Odsprzedawanie komisom

Wielu z nas wie o tym, że samochody używane brane w rozliczeniu przez dealerów często trafiają do komisów, bo właściciele komisów samochodowych nie kupują jednego, czy też dwóch aut. Oni jednorazowo mogą zakupić te kilka lub kilkanaście sztuk, a dla dealera taka umowa po zadzwonieniu do właściciela komisu to szybki i jednocześnie łatwy zarobek.

Mowa tu o tym, że sprzedaż nie rozciąga się na miesiące, czy też na tygodnie. Wystarczy ten jeden telefon wykonany rano, a przed wieczorem sprzedaje się nawet kilka używanych aut. Kluczowe znaczenie ma też i to, że potem właściciel komisu inwestuje w te pojazdy, czyli kupuje im nowe tarcze hamulcowe lub ogumienie. Może też tylko umyć te pojazdy i sprzedawać w stanie takim, jakim są, bo tego typu sprzedaż jest prostszą, ale nie zapewnia też zysku na wybitnym poziomie.

#dealer#samochód używany

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *