Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Cynk w sprayu – jak stosować?

28 marca 2017 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Uszkodzenie auta może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Jeśli uszkodzeniu, na przykład głębokiemu zarysowaniu, uległo nadwozie, trzeba je naprawić, aby uniknąć korozji, która pojawi się pod wpływem działania czynników zewnętrznych.

Powłoka cynkowa – ochrona przed rdzą

Nadwozia samochodów są standardowo pokrywaną nie tylko lakierem, ale także ocynkiem, którego zadaniem jest skuteczna ochrona przed korozją, także jeśli lakier ulegnie uszkodzeniu. W przypadku większych uszkodzeń mechanicznych może dojść również do zniszczenia warstwy cynku. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej  naprawy. W domowym warsztacie sprawdzi się cynk w sprayu.

Takie preparaty czasem budzą wątpliwości co do ich skuteczności. Rzeczywiście w domowych warunkach nie da się odtworzyć technologii stosowanych w zakładach przemysłowych do pokrywania blachy. Jednak dobry cynk w sprayu również pokrywa metal skuteczną i trwałą warstwą ochronną, wystarczy jedynie wybrać preparat odpowiedniej jakości.

Jak stosować?

Wykorzystanie cynku w sprayu jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku niedużych uszkodzeń. Może być zastosowany w przypadku naprawy karoserii po kolizji, a także do pokrywania powierzchni naprawianych, np. spawanych.

Przed zastosowaniem preparatu należy przede wszystkim dokładnie oczyścić powierzchnię ze wszystkich zabrudzeń, w tym tłuszczu. Opakowaniem trzeba wstrząsnąć, aby dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Nie trzeba nanosić dużo preparatu – cienka warstwa zapewni wystarczającą ochronę, jednocześnie będzie szybciej schnąć. Przed zastosowaniem konkretnego produktu należy zapoznać się z instrukcjami na opakowaniu, które podają między innymi dokładny czas schnięcia.

Efekty

Dzięki zastosowaniu cynku w spray można w bardzo szybki i łatwy sposób osiągnąć dobre rezultaty. Pokrycie elementu nadwozia ocynkiem zajmuje kilka minut. Środki tego typu charakteryzują się dosyć szybkim czasem schnięcia, co stanowi dodatkowe ułatwienie. Jest to rozwiązanie, które bez problemu można zastosować w przydomowym warsztacie.

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór preparatów w aerozolu służących do galwanizacji. Przed wyborem konkretnego środka trzeba dokładnie zapoznać się z jego parametrami. Warto zainwestować w produkt dobrej jakości, ponieważ te z najniższej półki cenowej niestety często charakteryzują się dosyć niską jakością i nie będą zapewniać wystarczającej ochrony.

Cynk w sprayu znajdziesz na Lakiery24.com

#lakier#spray

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *