Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

BMW Alpina B7

10 maja 2016 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Nadworny tuner bawarskiej marki zaprezentował właśnie swój najnowszy pomysł na sportową limuzynę. BMW Serii 7 zamieniło się w świetnie wyglądającą i niezwykle mocną Alpinę B7. Auto oferuje aż 600 koni mechanicznych!

Już po pierwszym spojrzeniu na karoserię kierowca ma pewność, że nie stoi przed nim fabryczne BMW Serii 7. Pomijając charakterystyczny, niebieski lakier, szprychowe felgi oraz logo tunera, w oczy rzuca się chociażby agresywny zderzak oraz chromowane i błyszczące nerki grilla. O charakterze Alpiny B7 świadczą również końcówki układu wydechowego wykonane z nierdzewnej stali oraz spojler na tylnej klapie.

Pakiet tuningowy obejmuje też kabinę pasażerską topowej limuzyny BMW. Niemalże całe wnętrze sedana zostało wyłożone skórą Nappa. Koło kierownicy jest trójramienne i dobrze wyprofilowane, podczas gdy pokrętła pokryto materiałem ceramicznym. Po odpaleniu silnika oczom kierowcy Alpiny B7 ukazują się nowe, elektroniczne zegary.

O ile nadwozie i wnętrze auta mogą zrobić wrażenie, o tyle o prawdziwym uroku sportowej limuzyny świadczy silnik. Pod maską Alpiny B7 pracuje 4,4-litrowa V-ósemka. System biturbo i ingerencja niemieckiego tunera sprawiają, że motor rozwija 600 koni mechanicznych. Moc jest przenoszona na cztery koła, a przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje tylko 3,6 sekundy.

Aby Alpina B7 utrzymała się na asfalcie, Niemcy wyposażyli ją w sportowy układ hamulcowy, regulowane zawieszenie pneumatyczne i aktywny układ kierowniczy. Model trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku.

#Alpina#Alpina B7#B7#BMW#BMW Alpina B7

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *