Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Autodetailing – profesjonalne SPA dla Twojego samochodu

24 kwietnia 2019 AutoFanatyk 3 komentarze

[REKLAMA]

Utrzymanie auta w idealnej czystości wymaga poświęcania mu uwagi i regularnego przeprowadzania prac pielęgnacyjnych. Nie każdy ma na to wystarczająco dużo czasu. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które zdejmują z właściciela pojazdu obowiązek samodzielnego czyszczenia i polerowania samochodu. Jednym z najlepszych jest autodetailing.

Czym jest autodetailing i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czyste, lśniące i pachnące auto stanowi środek codziennego transportu, z którego aż chce się korzystać. Aby jednak osiągnąć taki efekt, niezbędne jest włożenie w to pracy. Ci właściciele, którzy nie mają czasu ani umiejętności, mogą skorzystać z usług profesjonalnego salonu autodetailingowego https://prestigegarage.pl. Znajdujący się w nim fachowy sprzęt, w rękach doświadczonej załogi jest w stanie przeprowadzić gruntowne odświeżenie pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Car detailing opiera się na dokładnym myciu i polerowaniu karoserii, szyb i opon, a także na oczyszczeniu tapicerki, deski rozdzielczej, stanowiska kierowcy i pasażerów. W ten sposób można uzyskać świetne efekty i sprawić, że nawet kilkunastoletni samochód będzie prezentował się niczym auto, które dopiero co wyjechało z salonu.

Autodetailing – jak wygląda w praktyce?

Specjaliści z zakresu autodetailingu najpierw skupiają się na dokładnym umyciu kół, zderzaków i nadwozia, a więc tych obszarów, które ulegają najsilniejszemu zabłoceniu i zabrudzeniu. Następnie samochód przechodzi gruntowne mycie, począwszy od dachu, poprzez boki, aż po tył. Pośpiech nie jest tu sprzymierzeńcem. Proces jest wieloetapowy, czasochłonny i dokładny. Tylko wtedy można uzyskać idealny efekt. Po umyciu i osuszeniu auta z zewnątrz, następuje proces pielęgnacji lakieru przy użyciu wybranego preparatu. Na tym etapie można pokusić się o usuwanie rys z lakieru. Najskuteczniejszym, dającym najlepsze efekty utrzymujące się nawet do 3 lat są produkty oparte na bazie polimerów. Nieco mniej trwałe są natomiast woski – zarówno te pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, wchodząc na stronę internetową https://prestigegarage.pl/niwelowanie-zarysowan-lakieru/. W przypadku właścicieli pojazdów, którym zależy na diametralnej zmianie, dobrze sprawdza się folia do oklejania samochodu. Dostępne opcje w tym zakresie warto sprawdzić na stronie https://prestigegarage.pl/folia-do-oklejania-samochodu/.

Po tym etapie specjaliści przechodzą do gruntownego czyszczenia wnętrza pojazdu. Bardzo ważne jest dokładne odświeżenie tapicerki, ale również szyb pojazdu deski rozdzielczej czy schowków. Kierowca, odbierając auto z salonu, musi mieć poczucie, że wchodzi do kompletnie czystego i pachnącego pojazdu.

#autodetailing#pielęgnacja

Previous Post

Next Post

Comments

 1. polisyndeton
  30 kwietnia 2019 - 16:18

  Bardzo ciekawie opisano tu autodetailing. Muszę zagłębić się w szczegóły, póki co naprawdę nieźle to brzmi.

 2. Pablopicasso05
  8 maja 2019 - 16:35

  Lubie tego typui artykuly. Naprawde motoryzacja pod kazdym katem jest ciekawa i zaskakujaca . Az wlaszcza ten artykul;

 3. Pablopicasso05
  8 maja 2019 - 18:05

  Kolejne ciekawostki na temat motoryzacji. Lubie ten serwis i polecam dbanie o swoj samochod w tym moto systemie .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *