Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Zastosowanie mierników grubości lakieru

21 lipca 2021 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Mierniki grubości lakieru są urządzeniami bardzo przydatnymi w branży motoryzacyjnej, a także w prywatnym użytku w wielu sytuacjach, w których diagnostyka pojazdu jest konieczna właśnie pod kątem lakierniczym. To urządzenia niezwykle proste w działaniu, a co najważniejsze skuteczne.

Jak działa miernik grubości lakieru?

Miernik wykonuje pomiar grubości lakieru poprzez zmierzenie odległości pomiędzy czujnikiem, a warstwą metalu. Odległość pomiędzy tymi miejscami wyznacza grubość lakieru na danej powierzchni. Dzięki dużej precyzji mierniki takie praktycznie się nie mylą, a wybierając jego odpowiedni model uzyskamy pomiar co do mikrometra. Czujnik może posiadać wbudowaną wewnątrz sondę lub sondę na przewodzie. Po jej przyłożeniu do powierzchni niemal natychmiast otrzymujemy praktycznie perfekcyjny pomiar grubości lakieru. Należy również pamiętać o oczyszczeniu powierzchni, ponieważ nawet warstwa kurzu może zaburzyć wynik badania. Gdy uzyskamy już wynik, możemy go zestawić z danymi od producenta samochodu. W przypadku, gdy występują różnice, możemy mieć niemal pewność, że w danym miejscu doszło do wykonania napraw lakierniczych.

Mierniki grubości lakieru – zastosowanie w lakiernictwie

Miernik grubości lakieru dzięki takiej precyzji jest w stanie wskazać nam wszystkie miejsca, które na powłoce lakierniczej były uszkodzone i wymagały naprawy wcześniej. To sprawia, że znacznie lepiej będziemy mogli w naszym warsztacie lakierniczym wykonać kolejne naprawy i sprawimy, że będą one znacznie lepiej wykonane przez nasz warsztat. Będziemy również mogli wskazać klientowi inne miejsca z potencjalnie słabszym lakierem, który nie pochodzi od producenta.

Mierzenie grubości lakieru przed zakupem pojazdu

Te cechy pozwalają na wykorzystanie urządzenia w sytuacji, gdy kupujemy samochód używany. W takiej sytuacji wystarczy przyłożenie miernika lakieru do odpowiednich jego powierzchni, by upewnić się czy samochód nie miał za sobą stłuczki. W ten sposób dokonamy znacznie bardziej świadomego zakupu lub będziemy mogli negocjować cenę auta.

#miernik grubości lakieru

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *