Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Wypożyczenie auta – czy to się opłaca?

25 października 2017 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Czy podróżowanie wypożyczonym autem może się opłacać? Czy nie jest to przypadkiem zbędny i niepotrzebny wydatek?

Jeszcze do niedawna wynajmowany samochód traktowany był jako dobro luksusowe. Kto mógłby bowiem pozwolić sobie na utrzymanie nowego samochodu wypożyczanego z salonu? Okazuje się jednak, że wypożyczenie auta wcale nie musi być oznaką rozrzutności, a może być po prostu czystą kalkulacją i rozwiązaniem uzasadnionym ekonomicznie. Bardzo często bowiem wypożyczenie samochodu po prostu się opłaca.

Koszt wypożyczenia samochodu będzie zależał od wielu czynników. Na pewno zależy od samego auta – jego marki, wielkości, wyposażenia oraz klasy. Wiadomo, że im lepszej klasy samochód chcemy wypożyczyć, tym będzie droższy. Cena jednak zależy także od lokalizacji samej wypożyczalni oraz okresu, na jaki auto jest wynajmowane. W związku z tymi wszystkimi zależnościami, możliwe jest takie wypożyczenie samochodu, po którym będzie można stwierdzić, że pieniądze zostały wydane bardzo rozsądnie.

Weźmy pod uwagę jedną z czołowych białostockich wypożyczalni aut – KONRYS. Salon ten posiada w ofercie samochody różnej klasy – od najmniejszych aut osobowych, po busy i samochody dostawcze. Są to przede wszystkim samochody marki Fiat, ale nie tylko. W ofercie można znaleźć także bardzo dobrze wyposażone BMW czy Mercedesy klasy Premium. Jeśli jednak mamy uznać, że wypożyczenie auta jest dobrą inwestycją, trzeba przede wszystkim zainteresować się ekonomicznymi autami niższej klasy. Nie musi to być od razu mikroskopijny Fiat 500, ale np. Fiat Tipo. Jest to wygodne, przestronne auto, którym swobodnie mogą podróżować 4 osoby, nawet na dłuższych trasach. Jaki jest koszt wypożyczenia takiego auta? Jeśli samochód jest wynajmowany na 1 dobę, koszt wyniesie 105 zł. Wypożyczając samochód na ponad tydzień, zapłacimy już tylko 85 zł za dobę. Podróżując w 4 osoby dobowy koszt takiego auta wyniesie więc 11,25 zł za osobę! Jak więc można uznać wypożyczenie auta jako nadmierną rozrzutność? Jaki jest więc sens psuć sobie wakacje korzystając z niewygodnych, zatłoczonych i zawsze spóźnionych środków komunikacji publicznej?

Wynajmowane auta są także mniej problematyczne, niż własny samochód. To obowiązkiem salonu jest jego utrzymanie w dobrym stanie, a więc regularne serwisowanie, przeglądy i ubezpieczenia. Wraz z wypożyczanym autem bardzo często możemy także skorzystać z dodatkowego wyposażenia, takiego jak nawigacja, fotelik dziecięcy, bagażnik rowerowy, a nawet przyczepka.

Wybierając się więc kolejny raz na dłuższą wyprawę, zwłaszcza w 4-osobowym gronie, nawet nie warto się zastanawiać nad publicznymi środkami transportu. Wypożyczone auto to wygoda i niezależność, a cena jest podobna.

#wynajem#wypożyczalnia

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Michał
    16 czerwca 2020 - 10:46

    Ja zdecydowałem się na wypożyczenie auta podczas przeprowadzki z https://rentcarsystem.pl/. Duży wybór samochodów i przystępna cena. Myślę, że to jest świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują na dzień czy dwa samochód.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *