Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak wynająć samochód i nie narazić się na dodatkowe koszta

30 stycznia 2018 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Wynajem samochodu rozwiązuje wiele problemów. Pozwala na sporą mobilność podczas wycieczek, jest ratunkiem finansowym dla wielu firm czy idealną opcją dla biznesu. I choć na rynku konkurencja firm wynajmujących auta jest bardzo duża, to warto dokładnie przyjrzeć się każdej ofercie, by uniknąć zrujnowania portfela.

Wypożyczalnia z renomą

Wybierając wypożyczalnię samochodów, warto kierować się przede wszystkim opiniami innych oraz renomą. Zainteresowani tematem w rejonie Mazowsza wiedzą, że jedną z takich wypożyczalni jest Dolcar, posiadająca w swojej flocie sprawne i bezpieczne pojazdy różnej klasy. Dzięki temu mogą swoją ofertę kierować do szerokiego grona odbiorców: klientów indywidualnych, firm czy klientów biznesowych podczas podróży służbowych. Firmy typu Dolcar nie poprzestają na minimum, podając swoim klientom na tacy dodatkowe usługi, typu: door do door, czy podstawienie samochodu na lotnisko Chopina.

Koszt dodatkowych usług

Cena podstawowa jest ważna, lecz nie najważniejsza. Na cenę końcową wpływają przede wszystkim dodatkowe opłaty, a tych może się pojawić całkiem sporo, zależnie od zaproponowanej przez wypożyczalnię oferty. Do głównych opłat dodatkowych mogą należeć:

 • opłata za przekroczenie maksymalnej liczby kilometrów (niektóre wypożyczalnie ustalają liczbę kilometrów jaką możemy pokonać wypożyczając samochód na określony czas; przekroczenie tej liczby skutkuje dodatkową opłatą za każdy kilometr)
 • opłata za dodatkowe wyposażenie, np. nawigacja samochodowa, fotelik dziecięcy
 • opłata za młody wiek kierowcy lub staż kierowcy (młodzi kierowcy i ci bez doświadczeni są uważani za bardziej ryzykownych i zdolnych do stłuczek czy wypadków)
 • opłata za wyjeżdżone paliwo (wynajmujemy samochód z pełnym bakiem i w takim samym stanie powinniśmy go zwrócić; jeśli bak nie będzie pełen, wypożyczalnie mogą naliczyć opłatę za wykorzystane paliwo po niekorzystnym kursie)
 • opłata za dodatkowe ubezpieczenie, która gwarantuje spokojną podróż bez obawy o pokrycie kosztów napraw
 • opłata za odbiór samochodu w niestandardowych godzinach (niektóre wypożyczalnie pracują w określonych godzinach, dlatego jeśli chcemy wynająć auto poza tym czasem, trzeba czasami liczyć się z dodatkową opłatą)

Wynajem auta może okazać się bardzo udaną inwestycją jeśli odpowiedzialnie wybierzemy wypożyczalnię. Warto przeanalizować wszystkie podane przez nas dodatkowe koszty, by wyciągnąć ostateczną sumę, którą będziemy musieli zapłacić.

#wynajem#wypożyczalnia

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Gdynia
  12 lutego 2018 - 20:24

  najważniejsze jest DOKŁADNIE przeczytać umowę… większość ludzi niestety ten fakt robi na odczepnego, a później wychodzą kruczki…

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *