Wynajmujemy samochód dostawczy – kilka ważnych kwestii
27 stycznia 2018 AutoFanatyk 1 Comment
Dzięki wciąż powstającym wypożyczalniom samochodów dostawczych, wielu przedsiębiorców, ale też osób prywatnych, może cieszyć się wygodą, komfortem, ale przede wszystkim sporymi oszczędnościami. Wynajem samochodu jest jednak decyzją poważną, dlatego należy dokładnie sprawdzić zarówno samą wypożyczalnię, ale również samochód, który ma nam służyć w najbliższym czasie.
Wypożyczalnie stworzone w odpowiedzi na potrzeby klienta
Wypożyczalnie samochodów dostawczych nie są fanaberią na rynku. Powstają, ponieważ zapotrzebowanie na tę usługę jest naprawdę bardzo duże. Na wynajem samochodów dostawczych decydują się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy widzą w tej usłudze realną korzyść dla swojej firmy. Wypożyczenie samochodu to znacznie niższe koszty niż zakup pojazdu – jest to kwestia istotna zwłaszcza dla tych osób, które wchodzą na rynek z nową usługa i nie są pewni, czy ich interes się opłaci. Przedsiębiorcy korzystają z wypożyczalni również wtedy, gdy w ciągu roku rośnie zapotrzebowanie na usługi sezonowe w ich branży. Kupno samochodu, który byłby wykorzystywano np. przez kilkanaście tygodni, byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Na wynajem samochodów dostawczych decydują się również osoby prywatne, które potrzebują sprawnego auta w celach przeprowadzkowych.
Wynajem aut dostawczych – na co zwracać uwagę podczas
Dokładna analiza protokołu stanu samochodu. Przed podpisaniem protokołu powinniśmy bardzo dokładnie obejrzeć samochód i sprawdzić, czy występujące uszkodzenia są w nim uwzględnione. Protokół powinien zawierać również informację o ilości paliwa.
Sprawdzenie szyb i ich ubezpieczenie. Nawet najmniejsze zarysowanie może spowodować, że wypożyczający zostanie obciążony kosztami – utratą kaucji. Warto zatem bardzo dobrze obejrzeć szyby przed wyjazdem z wypożyczalni oraz dokupić ich ubezpieczenie.
Kaucja: gotówka czy karta kredytowa? Dla jednych sprawa kaucji jest zupełnie obojętna, a inni nie lubią mieć zamrożonych środków. Jeżeli kaucja płacona jest w gotówce, dostaniesz ja powrotem natychmiast po oddaniu samochodu. jeżeli pobierana jest z karty kredytowej, na zwrot możesz poczekać nawet kilka dni.
Limity kilometrów. Większość wypożyczalni stosuje ograniczenia dobowe związane z limitami kilometrów. Niektóre wypożyczalnie rezygnują z tego, ale tylko za dodatkową dopłatą.
Koszty ukryte/koszty dodatkowe. Koszty ukryte nie brzmią dobrze, jednak… niektóre dodatkowe zapisy w umowie, mogą nas zaskoczyć, zwłaszcza, kiedy jej udokładnienie przeczytamy. Koszty mogą zostać naliczone za oddanie samochodu poza godzinami otwarcia wypożyczalni, za oddanie brudnego samochodu, za oddanie samochodu bez zatankowania, a także za podstawienie samochodu na wskazany adres. Dobra wypożyczalnia samochodów bardzo dokładnie informuje o tych kosztach swoich klientów, ale… nie każda wypożyczalnia jest dobra.
Wypożyczanie samochodów ma długą historię…
Na koniec warto przybliżyć pokrótce historię wypożyczalni na świecie. Często wydaje się nam, że wypożyczalnie samochodów są bardzo młodym pomysłem na biznes. Warto jednak wiedzieć, że pierwsze wypożyczalnie samochodów powstawały już na początku XX wieku. Joe Saunders był pierwszym człowiekiem, który w roku 1916 postanowił zarabiać na pożyczaniu własnego samochodu, jego przedsięwzięcie bardzo szybko się rozrosło i już kilka lat później posiadał kilkaset samochodów. W jego ślady poszli również inni i w ten sposób branża ta bardzo się rozwinęła i rozwija do dnia dzisiejszego. Możliwość wypożyczenia samochodu niemal każdej klasy ułatwia życie, a dla przedsiębiorców różnych branż jest to doskonały sposób na kontrolowanie i optymalizację kosztów.
naprawa-szyby
17 kwietnia 2018 - 10:16
Witam. To fakt trzeba sprawdzić wszystko, nawet szyby. Raz miałem sytuację, że nie sprawdziłem i straciłem pieniądze. Od tego czasu, zawsze sprawdzam nawet najmniejszą rzecz.