Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Przygotowanie auta do zimy

5 listopada 2016 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Zima jest porą roku, która budzi wśród kierowców nieprzyjemne skojarzenia. Na szczęście, jeśli w odpowiedni sposób przygotujemy samochód na nadejście tej pory roku, z pewnością unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji. Co zatem zrobić, aby zima nie zaskakiwała negatywnie?

Po pierwsze – oceń stan techniczny samochodów

Ocena stanu technicznego auta przed zimą powinna być zadaniem, za którego realizację weźmie się każdy bez wyjątku kierowca. Nie ulega jednak wątpliwości, że zyskuje ona na znaczeniu wówczas, gdy mamy do czynienia z pojazdami z silnikami Diesla, te bowiem charakteryzują się wyjątkową wrażliwością na duże mrozy. Poważne problemy może też wywołać zła kondycja akumulatora oraz zużycie układu wtryskowego, każdy kierowca powinien też upewnić się, w jakim stanie są płyny eksploatacyjne, zwłaszcza w układzie chłodzenia.

Po drugie – zawsze miej ze sobą podstawowe akcesoria

Gdybyśmy mieli wskazać na te zimowe problemy, jakich nie jest w stanie uniknąć żaden kierowca, z pewnością musielibyśmy wspomnieć zarówno o odśnieżaniu pojazdu, jak i o skrobaniu szyb. Oczywiście, nigdy nie będziemy mieć wpływu na pogodę panującą na zewnątrz, nasze zadanie może jednak stać się prostsze zarówno dzięki solidnej zmiotce i skrobaczce, jak i dzięki odmrażaczowi do szyb. W zimowych miesiącach w samochodzie nie powinno też zabraknąć linki holowniczej, przewodów zapłonowych, nieprzemakalnych rękawic oraz łopatki do odświeżania. Ciekawym i relatywnie tanim rozwiązaniem są też trapy pod koła, które ułatwiają szybkie opuszczenie zaśnieżonego parkingu.

Po trzecie – wymień opony

Z weryfikacją stanu ogumienia w samochodzie najlepiej nie czekać aż do pierwszego śniegu. Warto też pamiętać, że w centrum naszego zainteresowania powinien znaleźć się nie tylko stan opon, ale i koła zapasowego. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście wymiana opon na zimowe, te bowiem gwarantują znacznie lepszą trakcję na śniegu, a także na błocie pośniegowym, a co za tym idzie, również krótszą drogę hamowania.

Po czwarte – przygotuj wnętrze samochodu na zimę

Choć wiele osób zdaje się o tym zapominać, również wnętrze samochodu wymaga dostosowania go do zimowych warunków. Tu znakomicie sprawdzają się przede wszystkim bardziej obszerne gumowe dywaniki, które będą skutecznie zatrzymywać wnoszoną do pojazdu wodę. Klasyczne dywaniki wykonane z tworzyw sztucznych nie rozwiązują tego problemu, woda nie tylko zatrzymuje się przy tym pod wykładziną, ale również nie ma szans na wyschnięcie zwiększając wilgotność w pojeździe i zwiększając ryzyko pojawienia się w nim pleśni.

Po piąte – zadbaj o nadwozie

Zimą należy obawiać się nie tylko problemów z uruchomieniem samochodu, ale i tych, których sprawczynią jest korozja. Jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów powinno się więc zabezpieczyć te miejsca, które są w szczególny sposób narażone na jej wystąpienie dbając przy tym o to, aby miały one czas na wyschnięcie i ogrzanie. Jeszcze przed zimą nawozie powinno zostać też starannie umyte, a następnie nawoskowane tak, aby lakier był zabezpieczony przed wpływem chemikaliów.

Artykuł powstał wraz z portalem moto pożyczka, który oferuje pożyczki pod zastaw samochodu.

#przygotowanie auta do zimy#zima

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *