Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Popraw swój komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze

29 listopada 2019 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Połączenie brawury, bezmyślności lub rozkojarzenia podczas prowadzenia auta z jego złym lub pogarszającym się stanem technicznym może skutkować śmiertelnie niebezpieczną mieszanką. Do obowiązków właściciela pojazdu, a także każdego kierowcy wsiadającego za jego stery, jest sprawdzenie między innymi stanu i jakości opon. To od nich bardzo silnie zależy bezpieczeństwo na drodze.

Doskonała przyczepność opon do podłoża

Samochód nie porusza się po drodze poprzez zmniejszenie siły tarcia, czyli przez ślizg. On jest sterowany przez układ kierowniczy, który zawiaduje precyzyjnie sposobem poruszania się kół po nawierzchni. Bardzo duża siła przyczepności kół do podłoża jest zagwarantowana między innymi dzięki maksymalnemu zmniejszeniu poślizgu opon. Te z kolei, gdy są właściwie zaprojektowane, będą w stanie utrzymać tę doskonałą przyczepność również w czasie pogorszonych warunków jazdy. W przypadku opon letnich Pirelli Cinturato P7 specjalna konstrukcja, sposób wykonania oraz bieżnikowanie są przygotowane na najtrudniejsze nawet warunki atmosferyczne, na jakie można natrafić w okresie letnim. Takie opony doskonale zapobiegają zjawisku aquaplaningu, czyli ślizgania się po mokrej nawierzchni i utracie przyczepności.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze opon?

Nie tylko poczwórne rowkowanie opon Pirelli Cinturato P7 ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, nawet w trudnych warunkach. Wykonanie opon z mocnego tworzywa hybrydowego powoduje, że bieżnik ściera się dużo wolniej, a zatem opony mogą dłużej zachować idealny stan, nawet przy ciągłej eksploatacji. Zużywają się też równomiernie, przez co ciśnienie wewnątrz jest takie, jak być powinno i gwarantuje dobre rozłożenie ciężaru samochodu na wszystkie cztery koła. Kupując letnie opony, warto też zwrócić uwagę, by ich wzór gwarantował maksymalną ciszę podczas jazdy. Szumiące w trakcie jazdy na większych prędkościach opony, nawet przy gładkiej, suchej nawierzchni, są bardzo irytującym zjawiskiem, które potrafi silnie dekoncentrować i wpływać na stan emocjonalny kierowcy. Pirelli Cinturato P7 to opony ciche, zapewniające maksymalny komfort prowadzenia pojazdu czy rozmowy, szczególnie latem, gdy często korzysta się z otwartych okien w samochodzie.

Bezpiecznej drogi!

Opony to jedne z najszybciej zużywających się komponentów samochodów. Nie jest prawdą, że porządne, głębokie bieżnikowanie potrzebne jest tylko w oponach zimowych, a latem można pozwolić sobie na jazdę w tych bardziej łysych egzemplarzach, bez potrzeby wpędzania się w dodatkowe koszty zakupu nowego ogumienia. Inwestując w opony marki Pirelli, szczególnie ten konkretny model, zyskujesz homologację aut wysokiej i średniej klasy, takich jak Volvo, Mercedes czy BMW. Warto zwracać uwagę na to, aby nowe, dobrej jakości opony były idealnie dopasowane do posiadanego modelu samochodu, a także na parametry ich jakości, które bezpośrednio wpłyną na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Tak naprawdę nieważne jest, jakiej klasy autem jeździsz, jeśli zachowujesz się na drodze bezpiecznie i dbasz o to, aby wszystkie komponenty samochodu działały bez zarzutu.

#bezpieczeństwo#opona

Previous Post

Next Post

Comments

  1. aniaw00
    7 grudnia 2019 - 06:47

    Przy obecnej aurze zimowej ważny jest dobór odpowiednich opon. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *