Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Auto detailing – przywróć oryginalne piękno swojego samochodu w 3 etapach

3 grudnia 2019 Material zewnetrzny 3 komentarze

[REKLAMA]

Wbrew dość powszechnemu przekonaniu, samochód może zachwycać swoim nieskazitelnym wyglądem jeszcze wiele lat po opuszczeniu murów fabryki. Nawet jeśli po drodze przytrafiły mu się drobne kolizje lub jego karoserię szpecą skazy, profesjonalny salon auto detailingowy jest w stanie przywrócić jego prezencję z czasów świetności. Jak się to odbywa?

auto detailing ceramiczna powłoka ochronna

Wnikliwe mycie detailingowe

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, aby uzyskać opisany efekt, jest przeprowadzenie gruntownego, detailingowego mycia pojazdu. Proces ten jest niezwykle precyzyjny, obejmując wszystkie zewnętrzne elementy auta, włącznie z częściami regularnie pomijanymi w konwencjonalnych myjniach, takimi jak np. wnętrza nadkoli czy samych kół. Mycie odbywa się ręcznie, przy zastosowaniu wysokiej jakości, w pełni bezpiecznych dla lakieru kosmetyków samochodowych. Na życzenie klienta przeprowadza się także auto detailingowe czyszczenie całego kokpitu – m.in. tapicerki, deski rozdzielczej, konsoli, okien, przycisków, dywaników.

auto detailing oklejanie folią ochronną bezbarwną

Korygowanie skaz na lakierze

Skrupulatne wymycie samochodu jest czynnikiem niezbędnym, aby do przeprowadzenia możliwa była profesjonalna korekta lakieru, czyli kolejny etap przywracania auta do oryginalnego wyglądu. W ramach tego kroku karoserię poddaje się żmudnej i czasochłonnej regeneracji, w trakcie której auto detailerzy skupiają się na likwidacji każdej, nawet najdrobniejszej ryski. W przypadku współpracy z profesjonalnym i doświadczonym salonem, można uzyskać usunięcie nawet do 99% wszystkich skaz obecnych na lakierze, wliczając w to także rysy głębokie oraz wgniecenia. Dodatkowo detale wewnętrzne, które uległy wcześniej jakimś uszkodzeniom również mogą zostać poddane procedurze regeneracji, tak aby finalnie przywrócić doskonałą prezencję wszystkich elementów pojazdu.

Aplikacja warstw ochronnych na karoserię

Jaka byłaby wartość opisanych zabiegów, gdyby uzyskiwany dzięki nim efekt był krótkotrwały? Zapewne dość niewielka. Z uwagi na ten fakt, kompleksowa renowacja auto detailingowa obejmuje także fachowe, nierzadko wieloletnie zabezpieczenie całej konstrukcji pojazdu, poprzez nakładanie powłok ceramicznych na lakier oraz specjalnych specyfików ochronnych na elementy wnętrza. Doskonałym sposobem na wzmocnienie wytrzymałości nadwozia jest także usługa wywodząca się z gałęzi pokrewnej względem auto detailingu, czyli tzw. car wrapping. Jest to nic innego jak oklejanie samochodów folią ochronną, która jest bezbarwna i zupełnie nieszkodliwa dla oryginalnego lakieru, a przy tym zapewnia jego skuteczną i długotrwałą ochronę.

Jeśli więc poszukujesz sposobu na odzyskanie pierwotnego blasku, którym odznaczał się onegdaj Twój samochód, odpowiedzią na Twoje potrzeby jest profesjonalny auto detailing Poznań jest jednym z miast, gdzie usługi tego rodzaju świadczy wiele wykwalifikowanych i godnych polecenia salonów.

#auto detailing#piękno

Previous Post

Next Post

Comments

 1. mroo
  4 stycznia 2020 - 23:17

  Autodetaling na prawdę potrafi zdziałać cuda. Znajoma z mężem prowadzi taki biznes i samochody wyglądają lepiej niż prosto z salonu po myjni. Nie będę robił reklamy. Dodam tylko, że firma z Łodzi. Jeśli ktoś chętny, to niech pisze na mejla, z chęcią podam namiary 🙂

 2. piotrkuras
  11 lutego 2020 - 17:46

  Jak kupujecie środki do pielęgnacji samochodu?

 3. Marcin
  2 marca 2020 - 15:51

  @piotrkuras Jest wiele sklepów z kosmetykami samochodowymi, ja np. kupuję regularnie chemię RR Customs od https://cargeek.pl albo znajduję na Allegro.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *