Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Pagani Huayra BC – pełnokrwista i bezkompromisowa

16 sierpnia 2016 AutoFanatyk 3 komentarze

[REKLAMA]

Pagani Huayra BC to nowy, najmocniejszy i najostrzejszy model Pagani. Swego rodzaju inspiracją dla nowej wersji włoskiego superauta był Benny Caioli – pierwsza osoba, która kupiła auto marki Pagani i człowiek, który przez wiele lat mocno wspierał tę firmę. Stąd doprawiona na ostro Huayra legitymuje się właśnie jego inicjałami.

Pagani Huayra BC

od razu zdradza, że mamy tu do czynienia z projektem wyraźnie nastawionym na jak najlepsze osiągi. Wysmakowane linie nadwozia zeszły na drugi plan ustępując gigantycznym spoilerom oraz specjalnym rzeźbieniom i dokładkom. Jest też dwukolorowe nadwozie i wyścigowy pas – pełen zestaw króla toru.

Pagani Huayra BC dane techniczne

Największe wrażenie robi jednak dodatkowo wzmocniony, 6-litrowy silnik. V12 od AMG generuje tu fantastyczne 789 KM – o 60 więcej niż w zwykłej Huayrze. Wzrósł także moment obrotowy, z 1000 Nm do astronomicznych 1089 Nm. A to jeszcze nie jest koniec – auto przeszło naprawdę pokaźną kurację odchudzającą, gubiąc aż 132 kilogramy. Lżejsze felgi, tytanowy wydech, specjalny rodzaj włókna węglowego i ingerencja w niemal każdy element samochodu zaowocowały redukcją masy do zaledwie 1218 kg.

W parze ze wzrostem mocy idzie także modernizacja skrzyni biegów, która ma zmieniać przełożenia w czasie 75 milisekund – dwa razy szybciej niż dotychczas. Do współpracy nad pakietem aerodynamicznym zaproszono ekspertów z firmy Dallara, a i zawieszenie nie pozostało nietknięte.

Pagani Huayra BC 5

Pagani Huayra BC osiągi

Jesteście ciekawi jak szybka jest Huayra BC? My też, bo Pagani nie podało jeszcze oficjalnych osiągów nowego modelu. Być może dowiemy się więcej przy okazji premiery auta w Genewie. Pewne jest już to, że wszystkie 20 sztuk limitowanej Huayry już się rozeszły i to pomimo ceny wynoszącej 2,3 miliona euro.

Pagani Huayra BC 3

#Huayra BC#Pagani#Pagani Huayra BC#Pagani Huayra BC Polska#Pagani Huayra BC w Polsce#Pagani Huayra Polska

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Piotr
  17 sierpnia 2016 - 15:29

  Autko fajne tylko gdzie tym jeździć??? W Polsce to szkoda wyciągać je z garażu bo zaraz się coś urwie czy zniszczy 🙁

 2. ranerQ
  28 stycznia 2017 - 14:46

  Piotr ma rację. Na dzień dzisiejszy w Polsce takim cudem nie pojeździsz. Jedyne co możesz to holować na lawecie 😀

 3. zarobki11
  23 lutego 2018 - 12:20

  Auto nie tylko wygląda zjawiskowo.To świetny model.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *