Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Nowy yaris 2020, najmłodsze dziecko Toyoty

6 lipca 2020 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

W drugiej połowie 2020 roku na drogi wyjedzie nowa generacja Toyoty Yaris. Wnętrze pojazdu jest dużo bardziej przestronne w porównaniu do poprzednika, podwozie zbudowane zostało na platformie TNGA-B, zwiększył się zakres płynności przyspieszania, a także poziom bezpieczeństwa. Poza tym po raz pierwszy w historii zastosowano układ hybrydowy 4. generacji z 3-cylindrowym silnikiem.

Porównanie z poprzednikiem

Minimalnie zmieniły się wymiary pojazdu, ale ma to duży wpływ na komfort jazdy. Toyota Yaris 4. generacji jest mniejsza o 0,5 cm, nieco niższa, ale za to szersza. O 5 cm zwiększono rozstaw osi, co przekłada się na przestrzeń w środku samochodu. Dokładne wymiary pojazdu to: 394 cm długości, 174,5 cm szerokości i 147 cm wysokości. Kierowca oraz pasażer mają więcej miejsca, a do tego są duże możliwości regulacji fotela i kierownicy. Można ją ustawić osiowo. Każdy kierowca może więc dostosować układ kierownicy do własnych potrzeb. Jeżeli chodzi o przód samochodu, to niżej umieszczono deskę rozdzielczą, co przyczynia się do lepszej widoczności.

Dużą swobodę ruchu mają również pasażerowie tylnej kanapy. Trzeba jednak zauważyć, że jeżeli i na fotelu kierowcy i za nim usiądą osoby większej postury, pasażer tylnej kanapy będzie miał mniej miejsca na nogi. Nowy yaris 2020 produkowany jest wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback z dosyć dużym bagażnikiem, a więc to samochód, który bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku rodziny.

Co pod maską?

Najnowsze dziecko Toyoty powstało na platformie TNGA-B. W efekcie samochód jest lżejszy i sztywniejszy oraz ma niżej usytuowany środek ciężkości. Zastosowano napęd hybrydowy 4. generacji z 3-cylindrowym silnikiem benzynowym 1.5, który też został opracowany w technologii TNGA. Wraz z silnikiem elektrycznym o mocy 116 KM pozwala on rozpędzić pojazd do 100 km/h w czasie ok. 10 s. W tym miejscu warto wspomnieć o dynamice przyspieszania. Toyota Yaris nie tylko dobrze poradzi sobie z szybkim wyprzedzaniem innych pojazdów, ale również z łagodnym powrotem do normalnej prędkości. To wszystko sprawia, że nowy yaris 2020 nie będzie już typowym autem miejskim, lecz na długie i wymagające trasy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zapewnić komfort prowadzenia samochodu, zainstalowano m.in. inteligentny adaptacyjny tempomat oraz asystenta pasa ruchu. Z kolei dla bezpieczeństwa wyposażono samochód w osiem poduszek powietrznych oraz centralną dla pasażerów z przodu. Chronieni są nie tylko pasażerowie pojazdu, ale także inni uczestnicy ruchu drogowego. Zainstalowano system ostrzegający i hamujący przed pieszymi, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia oraz monitoring skrzyżowań.

#2020#Toyota Yaris

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *