Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Nowo otwarty tor wyścigowy Pixers Ring

30 lipca 2017 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego mają kolejny powód do radości. Oto w ich sąsiedztwie pojawił się zupełnie nowy tor wyścigowy. Mowa o Pixers Ring. Tor położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, zapewniającej szybki i wygodny dojazd w to miejsce. Co znajdziemy na miejscu? Przede wszystkim starannie zaplanowany i wykonany tor wyścigowy. Liczący aż 2 km odcinek został podzielony na 3 części: tor szkoleniowy, kartingowy i tor główny. Każdy z torów zapewnia inny stopień trudności jazdy, dając możliwość włączenia w nią dodatkowych niespodzianek – np. poślizgów dzięki kurtynom wodnym. Tor jest udostępniany przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 6 do 22, a w soboty i niedziele od 10 do 22.

Szybka jazda samochodem zawsze wzbudzała wiele emocji. Najczęściej negatywnych, z uwagi na fakt, że kierowcy nie mając do dyspozycji torów wyścigowych, próbowali swoich sił na drogach publicznych. Teraz – przynajmniej w tej części kraju może się to zmienić. Tor Pixers Ring jest udostępniony osobom prywatnym, jak i organizatorom imprez masowych. Jest to najnowsza tego typu inwestycja w kraju, pretendująca do miana najnowocześniejszego toru wyścigowego w Polsce.

Koszt pojedynczego wjazdu na tor rozpoczyna się od 19 zł. Aby móc skorzystać z toru, konieczne jest zakupienie karnetu dostępnego w wielu wariantach. Jest to jednoznaczne z wstąpieniem do klubu Pixers Ring. Jego członkowie mogą liczyć na wiele promocji, zniżek i konkursów, a przede wszystkim na masę fantastycznej zabawy na profesjonalnym torze wyścigowym. Założeniem projektantów toru było umożliwienie szybkiej i bezpiecznej jazdy samochodem – nie tylko sportowym, ale również cywilnym, użytkowanym każdego dnia. Tor posiada dokładnie wyprofilowane zakręty, nawierzchnia została wykonane ze specjalnie skonstruowanej mieszanki asfaltowej, a rozległy teren wokół toru został zabezpieczony i oznakowany zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dla organizatorów wyścigów. W praktyce oznacza to, że nawet początkujący kierowca nie będzie miał trudności z poruszaniem się po torze.

Wymarzone miejsce na moto imprezy

Tor wyścigowy Pixers Ring to jednak nie tylko miejsce dla osób prywatnych. Mogą z niego korzystać kluby samochodowe oraz firmy zajmujące się organizacją imprez. Szansa zapewnienia niebanalnej rozrywki pod postacią wyścigów 1/4 mili, zawodów, prób prędkościowych, pokazów driftu czy szkoleń z szybkiej jazdy, stanowić będzie nie lada atrakcję dla uczestników takiego wydarzenia. Aby całość mogła się odbywać bez żadnych problemów, tor posiada pełną obsługę mechaników, flagowych oraz pomocy technicznej, czuwającej nad bezpieczeństwem imprezy. Nowoczesne zaplecze sanitarne, możliwość noclegu w futurystycznym obiekcie czy bogate zaplecze gastronomiczne, to tylko jedne z wielu atutów organizacji imprezy w tym miejscu. Ciekawą informacją dotyczącą tego miejsca, jest własna stajnia samochodów treningowych i premium. Drugiej takiej kolekcji samochodów nie ma w Polsce! 5x focus rs, bmw m4, toyota gt86, challenger srt, mini s, mustang 64 i tesla – wszystko to czeka na klientów toru.

Jak zacząć korzystanie z toru?

Przede wszystkim warto się zapoznać z wszystkimi informacjami umieszczonymi na stronie Pixers – Ring. Odnaleźć tam można pełną specyfikację toru, jego schemat, możliwości, a przede wszystkim można dokonać rezerwacji i zakupić karnety online. Pozostałe usługi oferowane przez tor to kursy szkoleniowe pod okiem doświadczonych mistrzów kierownicy, treningi indywidualne i grupowe oraz możliwość doskonalenia swojej jazdy w profesjonalnie przygotowanych samochodach wyścigowych . Jeżeli jesteś zdecydowany na rozpoczęcie przygody z wyścigami, idealnym momentem będzie jedna z organizowanych tu imprez. PixersRing to  cykliczne eventy dla wszystkich – (nie) legalne nocne wyścigi Ring Wars i Pixers Cup – czyli wyścigi dla każdego! Szczegółów na ten temat należy szukać na oficjalnej stronie toru.

#Pixers Ring#tor samochodowy

Previous Post

Next Post

Comments

  1. szkoła doskonalenia jazdy
    13 grudnia 2018 - 23:02

    Niezmiernie ciekawie napisy tekst. Myślę, że można go jeszcze trochę poszerzyć.

  2. szkolenie doskonalenia jazdy
    14 grudnia 2018 - 02:53

    Przyznaję, że bardzo zaintrygował mnie ten tekst, pomimo, że aż tak bardzo nie interesuję się takimi rzeczami.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *