Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Najczęściej leasingowane modele Skody – dlaczego są tak chętnie wybierane?

27 kwietnia 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Skoda to czeska marka samochodów osobowych, należąca od 1991 roku do koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG. Powstała w 1895 roku w Mladej Boleslavi, gdzie została założona przez księgowego Vaclava Klementa i mechanika Vaclava Laurina. Pierwszym pojazdem Skody był rower Slavia, a pierwszy samochód osobowy z logo Skody to model 150, produkowany od 1939 roku. W 2014 roku czeski producent przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy swoich aut.

Wymieniamy w artykule najczęściej leasingowane samochody Skody i krótko opisujemy ich najważniejsze cechy. Podajemy również powody, dla których modele te cieszą się tak dużą popularnością.

Czym jest leasing samochodów?

Finansowanie za pomocą leasingu polega na dzierżawie samochodu przez określony w umowie czas. Przedsiębiorca opłaca regularnie raty, a po uregulowaniu ostatniej z nich może stać się formalnym właścicielem pojazdu – jeżeli zdecyduje się na wykup. Leasing jest łatwo dostępnym źródłem finansowania, nawet dla nowych firm bez długiej historii kredytowej. Najczęściej leasingodawcy stosują uproszczony tryb weryfikacji, dzięki czemu decyzję o udzieleniu finansowania można otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku. Nie ma także konieczności wnoszenia wysokiego wkładu własnego.

Harmonogram spłaty rat może być elastycznie dostosowywany do potrzeb leasingobiorcy. Leasing pozwala również osiągnąć korzyść w postaci legalnej optymalizacji podatkowej. Niektóre firmy leasingowe mają w swojej ofercie leasing full service – czyli z pakietem dodatkowych usług w cenie raty, np. serwisem, sezonową wymianą opon i wycieraczek, ubezpieczeniem assistance czy kartą paliwową.

Jakie samochody Skody są najczęściej brane w leasing?

Jak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), w pierwszym kwartale 2022 roku najczęściej leasingowanym pojazdem czeskiej marki była Skoda Octavia. Model ten zajął trzecią pozycję pod względem liczby rejestracji wśród samochodów osobowych wszystkich marek na rynku. Przedsiębiorcy często decydowali się również na leasing Skody Fabia oraz Skody Superb.

Skoda Octavia

Skoda Octavia to samochód, który trafił na rynek w 1996 roku. Model ten wyróżnia się wyjątkowo niskim spalaniem, które może wynieść nawet 4,2 l na 100 km. Producent zastosował w tym aucie szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo jazdy, m.in. asystent pasa ruchu, system awaryjnego hamowania, wspomaganie cofania czy kontrolę odstępu od poprzedzających pojazdów.

Skoda Fabia

Skoda Fabia jest produkowana od 1999 roku. Model ten cechuje się pojemnym bagażnikiem, przestronnym wnętrzem oraz zastosowaniem wielu systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy, m.in. doświetlania zakrętów, monitoringu martwego pola w lusterkach, dwustrefowej klimatyzacji i wspomagania ruszania pod wzniesienia.

Skoda Superb

Skoda Superb to auto produkowane od 2001 roku. Oprócz niskiego spalania wyróżnia się m.in. zastosowaniem elektrycznego hamulca postojowego, podgrzewanych foteli, aktywnego tempomatu czy systemu rozpoznawania znaków drogowych.

Dlaczego samochody Skody cieszą się tak dużym zainteresowaniem polskich firm?

Polscy przedsiębiorcy chętnie decydują się na leasing Skody m.in. ze względu na to, że są to stosunkowo tanie samochody. Dzięki temu można z nich korzystać przy opłacaniu z bieżących przychodów firmy niskiej raty leasingowej. Pomimo tego uchodzą za bezawaryjne, tanie w eksploatacji, bezpieczne i komfortowe. Wyróżniają się zwłaszcza niskim poziomem spalania oraz sporą pojemnością bagażnika. Zapewniają zarazem całkiem dobre osiągi.

Za leasingiem aut osobowych Skody przemawia także łatwość znalezienia do nich części zamiennych i akcesoriów. Samochodami czeskiego producenta jest zainteresowanych wielu przedsiębiorców planujących wykup z leasingu. Bestsellerowe modele Skody cechują się dużym zapotrzebowaniem na rynku wtórnym, co ułatwia znalezienie nowego nabywcy. Auta te nie tracą szybko na wartości, dlatego można po kilku latach korzystnie je sprzedać.

#leasing#Skoda

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *