Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak zadbać o dobrą widoczność jesienią?

16 października 2019 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Pora jesienna jest bardzo niekorzystna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie chodzi wyłącznie o częste opady deszczu, a przez to śliską nawierzchnię. Problem może być jeszcze poważniejszy, gdyż warunki pogodowe na drodze znacznie pogarszają widoczność. Kierowca musi całkowicie panować nad pojazdem, którym się porusza. Pogarszająca się widoczność negatywnie wpływa na jego szybkość reakcji. Deszcz, resztki błota, owady, wszystko to w porze jesiennej zanieczyszcza w pojeździe szyby, lusterka i reflektory, poważnie ograniczając widoczność. Można jednak ten problem rozwiązać i to jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Jak sprawić, aby podróż mogła być kontynuowana w sposób bezpieczny?

Jazda samochodem jesienią

Kiedy zbliża się pora jesienna, pojawia się częsta słota, mgły i marznące deszcze. Przezorny kierowca powinien zadbać, aby w tym czasie nic nie pogarszało jego widoczności z pojazdu. Dlatego właśnie pierwsze, o czym myśli to wycieraczki przednich szyb. Są one jednymi z najważniejszych elementów, które zapewniają mu prawidłową widoczność na drodze podczas deszczu. Prawidłowo działające są w stanie sprawnie usunąć zanieczyszczenia opadające na przednią szybę w czasie jazdy. Zwyczajne wycieraczki i ich płaskie pióra dość szybko się zużywają, co objawia się niedokładnym czyszczeniem szyby. Na to przecież nie może sobie pozwolić żaden kierowca. Z pomocą przychodzą wycieraczki hybrydowe Moje Auto Hybrid, które biją na głowę klasyczne, do tej pory stosowane wycieraczki. Nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie, ale ich najważniejszy element, czyli pióro, jest nowatorskim wynalazkiem. Jest to mieszanka kauczuku oraz wielu innych składników, które dokładnie ścierają wszelkie zanieczyszczenia z szyby i ściśle do niej dolegają.

Sama wymiana wycieraczek na nowoczesne i wydajne jednak nie wystarczy. Tłuste zanieczyszczenia i resztki owadów osadzają się na szybach i jest dość trudno je usunąć. Problem ten szczególnie dotyczy szyby przedniej. Wycieraczki nie radzą sobie ze śladami po owadach, czy z mikroskopijnymi cząstkami olejów spod kół innych uczestników ruchu. W tym wypadku trzeba usuwać te zanieczyszczenia ręcznie, kiedy tylko to jest możliwe. Najlepszy do tego zadania jest Moje Auto płyn do mycia szyb z amoniakiem. Ten profesjonalny preparat perfekcyjnie usunie wszelkie trudne zabrudzenia z powierzchni przedniej szyby. Ale nie tylko! Oczyści wszystkie szyby, gdyż nadaje się on do każdej powierzchni szklanej. Nie pozostawi żadnych smug ani zacieków, co mogłoby skutkować pogorszeniem widoczności. Jest to preparat na tyle wszechstronnego użytku, że z równie doskonałym skutkiem usuwa wszelkie zabrudzenia z reflektorów samochodowych. One są narażone na równi z szybami. Czystość lamp samochodowych jest tak samo ważna, jak szyb.

Codzienna dbałość o dobrą widoczność w samochodzie

Mając już szyby i reflektory wolne od trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, należy prawidłowo o nie dbać na bieżąco. Zapewni to niezakłócone pole widzenia podczas codziennej jazdy w każdych warunkach pogodowych. Aby tego dokonać, warto pamiętać o regularnej pielęgnacji szyb, reflektorów, a także lusterek przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu ściereczek, które także można znaleźć w ofercie marki Moje Auto.

Dedykowane do tego są specjalistyczne ściereczki do szyb. Są one nawilżone preparatem, który dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniami, jakie przyklejają się do szkła podczas codziennej jazdy. Jego zaletą jest to, że nie tylko czyści, ale też nie pozostawia smug, a po starciu zanieczyszczeń po chwili samoczynnie wysycha. Ściereczki te bardzo często przydają się podczas krótszych albo dłuższych wypadów, więc dobrze mieć je pod ręką. Opakowanie jest niewielkie i bardzo poręczne, także zmieści się w każdym schowku.

Jak poradzić sobie z zaparowanymi szybami i lusterkami?

Okres jesienny to czas, w którym na skutek bardzo dynamicznych zmian temperatury dochodzi do zaparowania szyb w samochodzie. Jest to również bardzo niebezpieczne podczas jazdy. Wsiadając do auta, może dojść do nagłego zaparowania szyb już podczas pierwszych minut jazdy. Ścieranie w tym wypadku szyby używając czegoś, co jest pod ręką, nie przyniesie pożądanych skutków. Takie postępowanie może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację, kiedy szyba zostanie pokryta np. rozmazanymi tłuszczami.

Włączona klimatyzacja jeszcze przed rozpoczęciem jazdy oczywiście pomoże, jednakże nie każdy samochód jest w nią wyposażony. Poza tym, podczas przełączania jej na nagrzewanie wnętrza samochodu, problem znów się pojawi. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi produkt Moje Auto antypara – preparat zapobiegający parowaniu szyb. Preparat ten doskonale zabezpiecza wszelkie powierzchnie szklane przed osadzaniem się pary wodnej. Może być z powodzeniem stosowany na szyby, czy lusterka. Jest to optymalne i najlepsze wyjście, aby poradzić sobie z parą w samochodzie.

Jak widać, warto zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty. Ich jakość i skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami. Mając je pod ręką, nie ma potrzeby martwić się o klimat jesieni. Każda potrzeba ma swoje rozwiązanie. Odpowiednie środki czystości zapewnią przejrzystość szyb i dokładnie oczyszczą reflektory samochodu oraz lusterka. Widoczność dzięki nim będzie niczym niezakłócona, a jazda komfortowa i bezpieczna.

#jesień#parowanie#płyn#szyba#widoczność

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *