Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak wybrać soczewki okularowe dla kierowcy?

4 maja 2021 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Standardowe okulary dla kierowców nie są wystarczające, jeśli podczas jazdy samochodem chcesz poczuć się naprawdę swobodnie i bezpiecznie. Prowadzenie pojazdu wymaga podejmowania szybkich decyzji na podstawie informacji dostarczonych przez Twoje oczy. Tymczasem, kierując samochodem, jesteś stale narażony na efekt oślepienia od świateł nadjeżdżających pojazdów, odbicia światła od mokrych i gładkich powierzchni oraz szybko zmieniające się warunki oświetleniowe i pogodowe. Bez względu na to, czy siadasz za kierownicą okazjonalnie, czy jesteś kierowcą zawodowym, potrzebne jest Ci dodatkowe wsparcie, w postaci specjalnych soczewek okularowych do jazdy samochodem. Jakie soczewki dla kierowcy będą najlepsze? Czym kierować się przy ich wyborze?

Czym powinny cechować się soczewki dla kierowców?

Okulary dla kierowców muszą przede wszystkim eliminować uciążliwy i niebezpieczny efekt oślepienia. Chodzi zarówno o odbicie światła od reflektorów pojazdów mijanych na drodze, lamp ulicznych, neonów, źródeł światła we wnętrzu auta, jak i światło odbite od mokrej nawierzchni. Soczewki okularowe do jazdy samochodem powinny zatem dysponować odpowiednim filtrem, który zniweluje efekt oślepienia. Szkła dla kierowców powinny ponadto gwarantować dobrą jakość widzenia i wysoki kontrast obrazu przy słabym oświetleniu jak i podczas złych warunków pogodowych. W trakcie jazdy samochodem Twoje oczy muszą bacznie obserwować to, co dzieje się w bliższym i dalszym otoczeniu: na drodze, w lusterkach i na desce rozdzielczej. Dlatego okulary do jazdy samochodem muszą zapewnić ostre widzenie na różne odległości oraz ułatwiać płynne przenoszenie wzroku pomiędzy różnymi obiektami w przestrzeni. Wraz z wiekiem możesz mieć z tym coraz większe trudności, dlatego, jeśli zbliżasz się do 40 roku życia, warto rozważyć progresywne soczewki okularowe do jazdy samochodem. Zapytaj swojego optyka o innowacyjne soczewki do jazdy samochodem opracowane przez ekspertów HOYA – firmy produkującej soczewki okularowe nowej generacji. Soczewki dla kierowców HOYA EnRoute oraz soczewki HOYA EnRoute Pro to najbardziej kompleksowe rozwiązanie dedykowane kierowcom.

Soczewki okularowe do jazdy samochodem HOYA EnRoute – co je wyróżnia?

Soczewki do jazdy samochodem HOYA EnRoute występują w dwóch podstawowych wariantach, jako jednoogniskowe oraz progresywne szkła okularowe dla kierowców – HOYA EnRoute oraz EnRoute Pro. Obie wersje wyposażone są w specjalny filtr redukujący efekt olśnienia i poprawiający jakość i komfort widzenia w złych warunkach oświetleniowych. Wersja EnRoute Pro posiada dodatkowy filtr, który jeszcze skuteczniej zwiększa kontrast obrazu, zmniejszając rozproszenie światła. Przy produkcji progresywnych soczewek dla kierowców firma HOYA wykorzystuje kilka pionierskich rozwiązań technologicznych, które pozwalają wyeliminować najbardziej uciążliwe niedogodności związane z prowadzeniem pojazdów oraz maksymalnie zwiększyć jakość i komfort widzenia. Jest to m.in. zastosowanie Zintegrowanej Obustronnej Konstrukcji Progresywnej oraz Kontroli Stabilności Obrazu, które gwarantują doskonałą stabilność i ostrość obrazu w bliży, dali i na odległości pośrednie oraz łatwe przenoszenie wzroku między tymi obszarami. Dodatkowo soczewki te mają podwyższoną odporność na zarysowania i zabrudzenia, dzięki wzmocnieniu ich powierzchni specjalną powłoką antyrefleksyjną.

 Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

#kierowca#soczewki

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *