Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Giulia czy Giulietta? Wybierz jedną z nich

20 lipca 2017 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Stawianie tych obu niezwykłych modeli naprzeciwko siebie jest niemal grzechem – bo jak ocenić dwa doskonałe samochody, które szturmem wdarły się w ostatnim czasie na rynek samochodowy? Alfa Romeo prześcignęła w ten sposób konkurencję – zaproponowała dwie alternatywy, które okazały się wybitne w swojej klasie. Jednak, gdybyś rzeczywiście musiał postawić na jedną z nich, którą byś wybrał: wdzięczną Giulię czy może drapieżną Giuliettę?

Luksusowe, piękne, nieokiełznane

Podobne imiona, podobne rozwiązania, podobny powab… jednak czy te dwa modele Alfa Romeo rzeczywiście są do siebie tak podobne? Przypomnijmy: Giulia to luksusowe auto sportowe, wyróżniające się ze względu na oryginalny design i nowoczesne rozwiązania techniczne.Giulietta to z kolei kompakt klasy premium o sportowym charakterze, lekkiej sylwetce i ponadczasowej elegancji. A poza tym to dwie zupełnie różne maszyny, bazujące na dotychczasowych osiągnięciach marki w zakresie innowacji i inżynierii. Włoska gigant rozpieszcza swoich kierowców, prezentując te dwie piękne i zadziorne damy. Towarzystwo której z nich będzie Ci służyło bardziej?

Giulia dla żądnych przygód

Patrzysz na Giulię i już wiesz – ta maszyna jest gotowa na to, by zdobywać kolejne wzniesienia i zakręty. Świetne wymiary i lekkość zabudowy gwarantują doskonałe prowadzenie w każdych warunkach. Osiągane przez nią prędkości oraz swoboda prowadzenia zapewniają z kolei pewność oraz poczucie bezpieczeństwa. O jej dynamice świadczą nie tylko doskonale wyważone szczegóły, ale także rozwiązania techniczne. Dla większej satysfakcji z szybkiej i nieograniczonej jazdy zrezygnowano ze zbędnych dodatków. Wszystko co potrzebne znajduje się na wyciągnięcie ręki. Przyciski w kabinie i wokół kierowcy rozmieszczone zostały intuicyjnie. Sprawia to, że kierowca nie musi tracić czasu i nerwów na zbędne manewry. Auto prowadzi się naturalnie, bez skrępowania.

Giulietta – elegancka i drapieżna

Giulietta to nieco inne rozwiązania, wykorzystujące jednak długą i imponującą tradycję włoskiego giganta. Model rozpoznawalny jest niemal od razu. Wystarczy spojrzeć na charakterystyczny emblemat Alfa Romeo, czerwone obramowania, sportowy zderzak czy karbowane obudowy reflektorów by wiedzieć, o kim mowa. Na uwagę zasługuje również minimalistyczne, gustownie wykończone wnętrze. Projektanci zdecydowali się na czarną tapicerkę – połączenie solidnego, ale miękkiego materiału z matowymi wstawkami. Na Giuliettę składają się wysmakowane, przemyślane szczegóły. To właśnie one świadczą o jej wyjątkowości. Z kolei silnik stworzony został dla kierowców pewnych swego i lubiących dynamiczną jazdę. Jednostka napędowa (silnik 1.6 JTDM o mocy 120 KM) zaopatrzona została w tak zwane podwójne suche sprzęgło. Umożliwia ono włączenie kolejnego biegu bez wyłączenia poprzedniego, przy czym auto nie traci swojej pierwotnej mocy. Proste i doskonałe zarazem. W obliczu takich udogodnień – czy wciąż jesteś w stanie wybrać między Giulią a Giuliettą…?

#Giulia#Giulietta

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Brałbym Julkę
    28 lipca 2017 - 15:07

    Jakbym moim własnym ojcem to bym wziął Julię, tak to wolę Julkę. Jakaś taka… dla młodszego. Bardziej sportowa sylwetka, dynamiczniejsze kształty i podobno średnia z niej alfa a dobry samochód – czyli to czego mi trzeba. Poza tym jak się ktoś spyta, co robiłem, to mogę z czystym sercem powiedzieć że ujeżdżałem Julkę 🙂

  2. zarobki11
    23 lutego 2018 - 12:12

    Ja wole Giulia. Jest bardziej dostosowana dla takiego człowieka jak ja.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *