Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Dlaczego nie warto kupować samochodu?

4 czerwca 2017 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Bez własnego samochodu można żyć. Tym bardziej, że dzięki usługom wypożyczalni wcale nie musisz rezygnować ze swobody, którą w niektórych sytuacjach daje auto.

Wczoraj wieczorem znów nie mogłeś znaleźć miejsca na parkingu. Gdy wreszcie się to udało, okazało się, że z samochodu do domu musisz przejść ponad dwa kilometry. Wieczorny spacer dobrze Ci zrobi, ale rano możesz przez to spóźnić się do pracy. Tym bardziej, że kilkadziesiąt minut na pewno odstoisz w korkach. Z zazdrością myślisz o znajomych, którzy do biura codziennie dojeżdżają korzystając z komunikacji miejskiej.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za przesiadką do autobusu są finanse. Szczególną uwagę zwracasz na nie podczas tankowania auta i kiedy opłacasz składkę OC. Wysokie koszty ostatecznie przekonują cię, by zrezygnować z samochodu. Komunikacja miejska nie zawsze jednak okazuje się najlepszym rozwiązaniem, a czasem nawet w najbardziej zatłoczonym i zakorkowanym mieście lepiej poradzisz sobie dysponując własnym pojazdem.

Jesteś niezależny

Do biura lub na zakupy bez problemu dojedziesz autobusem. Co jednak, jeśli czeka cię dzień spędzony na dojazdach z miejsca na miejsce lub zaplanowałeś rodzinną wycieczkę za miasto? Korzystając wtedy z komunikacji zbiorowej musisz przygotować się na duże straty czasu i uzależnienie od rozkładów jazdy. W takich chwilach na pewno docenisz wolność, jaką daje własne auto. Ty jednak swój samochód postanowiłeś już sprzedać.

To na szczęście nie musi być problemem. Wystarczy, że skorzystasz z oferty wypożyczalni samochodów. Wynajętym autem bez problemu odbierzesz znajomych z lotniska (lub wypożyczysz go w mieście, do którego właśnie się wybierasz), dojedziesz do urzędu lub zabierzesz rodzinę na weekendową wycieczkę. I to nie narażając się na koszty związane z eksploatacją własnego pojazdu.

Płacisz kiedy jeździsz

Przesiadając do komunikacji miejskiej i wypożyczonego auta oszczędzasz bowiem pieniądze, które musiałbyś poświęcić na opłacenie ubezpieczenia, przeglądy i badania okresowe czy wymianę części eksploatacyjnych. Możesz też wybrać model auta, które najbardziej ci odpowiada, a jeśli potrzebujesz go na okres dłuższy niż kilka dni – zdecydować się na opcję wynajmu długoterminowego.

Niezależnie od tego, czy auto wypożyczysz na tydzień, czy na pół roku, zapłacisz tylko za czas, kiedy będziesz go użytkował. Dla mieszkających w dużym mieście, zwykle poruszających się komunikacją miejską osób to kluczowy argument. Wystarczy, że pomyślisz, jakie sumy każdego roku zostaną w twojej kieszeni.

Zapomnij o obowiązkach

Na tym jednak zalety tego rozwiązania się nie kończą. Docenisz je także ze względu na wygodę. Nie posiadając swojego samochodu, nie musisz pamiętać o regularnych wizytach w serwisie i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Przeglądy i wymiana części leżą bowiem w gestii wypożyczalni Fleetbook – wypożyczalnia samochodów, a ty nie martwisz się formalnościami czy zużywaniem podzespołów.

Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać jest przestrzeganie warunków umowy. To na szczęście nie będzie trudne – wystarczy, że oddasz auto w terminie i w dobrym stanie technicznym. Pamiętaj też, że odbierając samochód z pełnym bakiem, powinieneś zwrócić go również zatankowanego do pełna. Przed oddaniem pojazdu do wypożyczalni koniecznie odwiedź więc stację benzynową.

#wynajem#wypożyczalnia

Previous Post

Next Post

Comments

  1. aplikacje motoryzacyjne
    6 czerwca 2017 - 15:53

    Mam kilkoro znajomych, którzy zdecydowali się na sprzedaż auta lub w ogóle go nie kupowali. Ja osobiście chyba nie potrafiłbym żyć bez własnego samochodu 😉

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *