Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Czym jest kalkulator ubezpieczeniowy i jak z niego korzystać?

25 maja 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

W dobie digitalizacji naszej codzienności, wiele branż przeniosło sporą część swojej działalności do Internetu. Nie inaczej jest w przypadku branży ubezpieczeniowej, która oferuje swoim klientom coraz więcej rozwiązań online. Jednym z nich są internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe, za pomocą których kierowcy samodzielnie mogą obliczyć prognozowane wysokości składek, które będą musieli uiszczać na rzecz ochrony OC pojazdu.

Mówi się, że nowoczesne czasy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Zgodnie z tą zasadą zdaje się postępować coraz więcej branż funkcjonujących na całym świecie. Firmy prześcigają się w oferowaniu cyfrowych możliwości swoim klientom. Nie inaczej dzieje się w branży ubezpieczeń komunikacyjnych, gdzie dziś możemy już nie tylko zapoznać się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych w ujęciu ogólnym, ale również zakupić polisę online czy… samodzielnie dokonać kalkulacji składek za pomocą specjalnych narzędzi takich jak internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe.

Czym jest kalkulator ubezpieczeniowy?

Jak wiadomo – przed przedstawieniem oferty cenowej klientowi towarzystwo ubezpieczeniowe dokonuje tak zwanej kalkulacji składek. Polega ona na ocenie ryzyka, z jakim wiąże się podpisanie umowy ubezpieczeniowej z danym kierowcą, i na jej podstawie zaprognozowaniu potencjalnej ceny polisy w ujęciu rocznym. Ubezpieczyciele w tym celu wymagają od kierowcy dostarczenia szeregu danych dotyczących jego samego, jak i pojazdu, który ma być objęty ochroną finansową.

Internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe sprawiają, że cały powyższy proces może odbyć się cyfrowo bez potrzeby angażowania agenta ubezpieczeniowego. Za ich pomocą kierowcy zainteresowani zakupem polisy i chcący dowiedzieć się, z jakimi cenami muszą się liczyć, mogą samodzielnie dokonać kalkulacji w swoim domu.

Jak korzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowe jest naprawdę proste. Narzędzia te przypominają swoją budową formularze, które kierowcy musieliby wypełnić w biurze agencji ubezpieczeniowej.

Aby uzyskać wgląd w prognozowane stawki za OC (czy też inny rodzaj polisy), wystarczy uzupełnić wszystkie pola wymagane przez kalkulator. Będą one zawierały odpowiedzi na pytania między innymi o wiek kierowcy, datę uzyskania prawa jazdy, historię spowodowanych wypadków, miejsce zamieszkania, stan cywilny, wykonywany zawód, model i markę samochodu, jego wiek czy też pojemność silnika. Po uzupełnieniu wszystkich danych będziemy mogli przesłać formularz i w kilka sekund uzyskać interesujące nas informacje.

Niektóre kalkulatory posiadają również opcję podania numeru telefonu. Wówczas, jeśli zainteresuje nas któraś z ofert, przedstawiciel ubezpieczalni będzie mógł się z nami skontaktować celem omówienia oferty lub podpisania umowy.

Czy kalkulator to to samo co porównywarka ubezpieczeniowa?

Choć wiele osób używa tych pojęć zamiennie, to kalkulator ubezpieczeniowy i porównywarka to dwa osobne, lecz bardzo podobne, narzędzia.

Kalkulatory bardzo często funkcjonują samodzielnie na stronach internetowych poszczególnych ubezpieczalni. Porównywarki działają niezależnie i korzystają z mechanizmu kalkulatorów.

Dzięki porównywarkom uzyskamy dostęp do informacji na temat ofert wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Narzędzie – po uzyskaniu od kierowcy danych potrzebnych do przeprowadzenia kalkulacji – pokaże mu ranking najkorzystniejszych pod względem cenowych opcji polis.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego?

Użytkownicy tego narzędzia zwracają uwagę przede wszystkim na łatwość korzystania z niego, a także szybkość, z jaką mogą uzyskać wstępne kalkulacje cen ubezpieczeń. Dziś już nie trzeba dzwonić do towarzystw ubezpieczeniowych czy odwiedzać ich biur, by móc poznać prognozowane wysokości składek. Wszystko możemy załatwić, nie wychodząc z domu, oszczędzając tym samym nie tylko czas, ale również pieniądze.

#kalkulator ubezpieczeniowy

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *