Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Czy generacja części silnikowych to dobra alternatywa dla wymiany?

4 grudnia 2020 Material zewnetrzny 1 Comment

[REKLAMA]

Awaria samochodu to duży kłopot. Nie tylko utrudnia spełnianie codziennych obowiązków, jazdę do pracy, szkoły czy po zakupy, ale także generuje duże koszty. Z tego powodu, gdy uszkodzeniu ulega pompa wtryskowa lub turbosprężarka, zamiast wymieniać je na nowe, warto najpierw rozważyć ich regeneracje. Dowiedz się, gdzie naprawić części samochodowe w Krakowie.

1. Regeneracja pomp wtryskowych – na czym polega?
2. Regeneracja turbosprężarki – kiedy jest niezbędna?
3. Regeneracja filtra dpf krok po kroku.

Regeneracja pomp wtryskowych – na czym polega?

Utrzymania samochodu nie jest tanie. Szczególnie w momencie jego awarii.

Wyjątkowo kosztowne, a przy tym niebezpieczne, są uszkodzenia związane z silnikiem, np. problemy z pompą wtryskową, które najczęściej przydarzają się nagle. Na szczęście w takim przypadku nie jest konieczna wymiana zepsutej części. Alternatywą może stać się regeneracja pomp wtryskowych. Na czym dokładnie polega ta usługa? Na samym początku pompa jest czyszczona, aby łatwiej można było ocenić jej faktyczny stan. Następnie wymieniana są zużyte elementy, które wpływają na pracę całej części – uszczelki i zaworki. Na etapie końcowym zregenerowana pompa poddawana jest dokładnym testom, których celem jest potwierdzenie pełnej efektywności urządzenia.

Całość powinna zostać przeprowadzona przez profesjonalna firmę. Dzięki temu uzyskać można gwarancje, że pompa faktycznie zostanie naprawiona i będzie dobrze służyć jeszcze przez jakiś czas. Użytkując pompę wtryskową warto pamiętać również o regularnym zmienianiu filtrów i oleju.

Regeneracja turbosprężarki – kiedy jest niezbędna?

Turbosprężarka to niezwykle ważna, wspierająca działanie silnika część. Konsekwencją jej uszkodzenia są wysokie koszty, z którymi trzeba liczyć się wymieniając uszkodzone urządzenie.

Na szczęście niedziałającą turbosprężarkę można przywrócić do życia.

Mimo że budowa urządzenia nie jest skomplikowana, jej regeneracja turbosprężarki jest łatwa. Z tego powodu najlepiej powierzyć ją profesjonalistom, którzy dokładnie ocenią jej stan oraz zadbają o jej regeneracje.

Regeneracja filtra dpf krok po kroku

Regeneracja filtra dpf to wyzwanie, którym sprostać mogą jedynie nieliczne firmy. Wśród nich jest DPF-Klinka, działająca w Krakowie i okolicach, która zajmuje się czyszczeniem filtrów cząstek stałych do pojazdów różnego typu, od samochodów osobowych, po dostawcze i autobusy.

Efektem usługi jest przywrócenie filtrów do dobrego stanu. Co ważne, czyszczenie dfp odbywa się w zgodzie ze środowiskiem, a wydzielające się zapachy czy pyły nie przedostają się do natury.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

#filtr dpf#pompa wtryskowa#turbosprężarka

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Dariusz
    16 grudnia 2020 - 09:15

    Wtryskiwacze to słaby punkt wielu nowoczesnych diesli. Ich wymiana faktycznie sporo kosztuje, więc dobrze słyszeć, że wystarczy tylko regeneracja. Muszę poszukać firm, które się w tym specjalizują i wykonują takie usługi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *