Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Amerykańska giełda samochodowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

21 stycznia 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Rosnące ceny nowych pojazdów mają niekorzystny wpływ na motoryzacyjny rynek wtórny. Zakup używanego wozu jest dziś dużym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że Polacy coraz częściej interesują się autami z Ameryki. Szczególną popularnością cieszą się amerykańskie giełdy samochodowe i związane z nimi internetowe aukcje. Dlaczego warto z nich skorzystać i jakie opłaty wiążą się z importem samochodu z USA? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

Giełda amerykańskich samochodów – co musisz wiedzieć?

Na początek wyjaśnimy, dlaczego amerykańska giełda samochodowa jest najlepszym miejscem do zakupu pojazdu. Wynika to z wysokiego bezpieczeństwa zawieranych na niej transakcji. Portale w większości przypadków prowadzone są przez duże, szanowane na tamtejszym rynku firmy. Wiele z nich może pochwalić się roczną sprzedażą na poziomie nawet setek tysięcy aut. Takie przedsiębiorstwa dbają o wizerunek, czego efektem jest współpraca wyłącznie z uczciwymi sprzedawcami.

Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy zakupu dokonujesz online. Pamiętaj, że internetowe aukcje samochodów w USA często dotyczą pojazdów uszkodzonych. Biorąc udział w licytacjach organizowanych przez dobre firmy, masz większą pewność rzetelności opisu stanu technicznego pojazdu.

Classic american car parked

Jeśli jednak chcesz kupić auto z Ameryki na takim portalu, musisz pamiętać m.in. o tym, że:

  • konieczne jest posiadanie zweryfikowanego konta użytkownika giełdy,

  • udział w aukcji samochodowej wiąże się z załatwianiem licznych formalności i uiszczaniem różnych opłat,

  • potrzebne jest doświadczenie w wyszukiwaniu oraz weryfikowaniu ofert sprzedaży pojazdów.

W efekcie kwestie zakupu samochodu w USA i sprawdzenia go do Polski warto zostawić w rękach dobrego pośrednika.

Które modele znajdziesz na giełdzie?

Dużą zaletą zakupu auta w Ameryce poprzez aukcję internetową jest to, że znajdziesz na niej praktycznie każdy pojazd. Giełda amerykańskich samochodów oferuje pojazdy:

  • z nowszych i starszych roczników, w tym także klasyki,

  • doskonale znane z rynku europejskiego,

  • unikalne, modele dostępne tylko na terenie USA.

Oczywiście musisz mieć świadomość tego, że wiele z wystawianych na licytację wozów będzie uszkodzonych. Jednak często są one po drobnych kolizjach czy stłuczkach, z usterkami głównie kosmetycznymi, których usunięcie w Polsce jest tanie.

Amerykańskie aukcje internetowe – czy to się opłaca?

Mnogość modeli pojazdów dostępnych na amerykańskich giełdach samochodowych to ogromna zaleta. Jednak tym, co najbardziej przyciąga Polaków do organizowanych przez nie aukcji, jest oszczędność pieniędzy. Ceny sprzedaży samochodów w Ameryce są nawet 20-30% niższe w stosunku do Unii Europejskiej. Z czego to wynika?

Przede wszystkim z zamożności tamtejszych obywateli, którzy w efekcie wymieniają wozy średnio co kilka lat. Największe okazje dotyczą oczywiście modeli uszkodzonych, co nie jest kwestią przypadku. W Stanach Zjednoczonych usługi serwisów samochodowych są niezwykle drogie. Nierzadko zlecenie nawet drobnej naprawy blacharsko-lakierniczej jest tam nieopłacalne.

Oczywiście pamiętaj, że sprowadzając auto z USA, czekają Cię pewne opłaty dodatkowe, które musisz doliczyć do ceny zakupu. Możesz je poznać, korzystając np. z internetowego kalkulatora kosztu dostawy pojazdu ze Stanów do Polski.

Giełda klasyków – dla koneserów aut

Warto na koniec wspomnieć o tym, że amerykańskie giełdy samochodów są także rajem dla miłośników starej motoryzacji. Na aukcjach pojawiają się prawdziwe perełki, unikalne klasyki, które na rynku europejskim osiągają astronomiczne ceny sprzedaży. Wiele z nich wymaga kompleksowej odbudowy, ale nierzadko i tak warto je kupić. Sprowadzając zabytkowe auto z USA, zaoszczędzisz na opłatach. Będziesz zwolniony z akcyzy i  cła, a VAT zostanie obniżony z 19% do 9%.

Znalezienie auta z USA nigdy nie było tak proste!

Jak widzisz, na amerykańskim rynku samochodów używanych każdy znajdzie coś dla siebie. Poprzez internetowe giełdy samochodowe można wyszukiwać i kupować pojazdy bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz sprowadzić auto z Ameryki, najlepiej skorzystaj z usług dobrego pośrednika, takiego jak Bid.Cars. Firma odnajdzie wybrany model, zweryfikuje jego stan oraz weźmie udział w aukcji. Oprócz tego załatwi formalności, uiści opłaty i zajmie się transportem wozu z USA do Polski.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *