Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

30 rzeczy które powinieneś mieć w swoim samochodzie

17 kwietnia 2023 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Wybierasz się na dłuższą wycieczkę? Zobacz co warto mieć przy sobie. Jakie akcesoria i niezbędne rzeczy warto mieć, aby zapewnić sobie komfort, bezpieczeństwo, rozrywkę oraz ewentualne zabezpieczenie na wypadek awarii?

A może masz w rodzinie nowego kierowcę lub szukasz prezentu dla wyjątkowego kierowcy w swoim otoczeniu?

Oto nasza lista wszystkich najważniejszych narzędzi, akcesoriów i artykułów niezbędnych do prowadzenia samochodu w każdej sytuacji:

Lista ta nie jest wyczerpująca, jednak warto ją przejrzeć i w razie niespodziewanych sytuacji mieć te kilka urządzeń w zanadrzu. Większość z tych rzeczy nie nadwyręży Waszego budżetu niemniej jednak zawsze warto oszczędzać i korzystać ze strony z promocjami HotShops.pl – https://hotshops.pl

Konserwacja i naprawa

 1. Pusty kanister paliwa

Jeśli w drodze zabraknie Ci paliwa, możesz przejść się do najbliższej stacji benzynowej z pustym kanistrem, aby go uzupełnić.

 1. Opona zapasowa

Niektóre samochody są obecnie sprzedawane bez koła zapasowego i odkrycie, że go nie masz, kiedy najbardziej go potrzebujesz, może być sporym szokiem. Upewnij się, że masz przy sobie oponę zapasową w dobrym stanie i że wiesz, jak ją zmienić.

 1. Podnośnik do opon

Bez lewarka opona zapasowa jest bezużyteczna, więc miej go pod ręką na wypadek, gdybyś musiał zmienić oponę.

 1. Przewody zasilające lub przenośny zestaw do akumulatorów

Aby nie zostać pozostawionym na pastwę losu z rozładowanym akumulatorem, należy mieć przy sobie przewody zasilające, dzięki którym można uzyskać pomoc od innego kierowcy. Jeszcze lepiej, wyposażyć się w przenośny zestaw baterii który w dobrej cenie można często znaleźć na chińskich sklepach i kupić za grosze taki zestaw wykorzystując kupony Banggood wtedy nie trzeba będzie polegać na innych by ponownie odpalić swój silnik. 

 1. Instrukcja obsługi

Schowaj instrukcję obsługi do schowka, a będziesz miał pod ręką wszystkie informacje o swoim samochodzie, kiedy tylko będziesz ich potrzebował. Tak, jest to zazwyczaj bardzo gruba lektura i zazwyczaj możesz znaleźć wszystko, co chcesz wiedzieć w Internecie, ale aby zabezpieczyć się przed słabym sygnałem sieci komórkowej lub błędnymi informacjami w sieci, zawsze warto trzymać instrukcję w desce rozdzielczej.

 1. Ciśnieniomierz do opon

Źle utrzymane opony mogą stanowić zagrożenie na drodze, dlatego warto mieć pod ręką manometr na wypadek, gdybyś musiał sprawdzić ciśnienie w oponach. Dobrym pomysłem jest uczynienie tego częścią swojego rytuału przed każdą podróżą.

 1. Zestaw narzędzi

Trzymaj w bagażniku podstawowy zestaw narzędzi na wypadek, gdybyś potrzebował młotka, śrubokręta lub szczypiec. Twoi mniej sprawni krewni będą ci wdzięczni za posiadanie takiego zestawu, kiedy podjedziesz ich odwiedzić i będziesz mógł udowodnić swoją poręczność!

 1. Taśma klejąca

Wbrew pozorom warto mieć ją w samochodzie rozbita szyba, złamaną klamkę, uszkodzony zderzak  to tylko kilka elementów które taśma może załatwić zanim dotrzesz do mechanika.

Pamiętaj jednak, że prowadzenie pojazdu, który jest utrzymywany w całości przez niepewny układ taśmy, jest nie tylko niebezpieczne, ale może mieć wpływ na Twoje ubezpieczenie. Zawsze konsultuj się ze swoim dostawcą i nigdy nie prowadź pojazdu, jeśli uważasz, że może być niebezpieczny.

 1. WD-40

Niezależnie od tego, czy chcesz zmyć z samochodu piankę do golenia, zapobiec zacinaniu się klapki paliwa czy powstrzymać skrzypienie drzwi, WD-40 może Ci pomóc.

Bezpieczeństwo

 1. Kurtka

Jeśli złapiesz kapcia podczas niesprzyjającej pogody, będziesz musiał wymienić oponę. Warto aby było Ci wtedy ciepło, jeśli będziesz musiał iść po pomoc lub pozostać przy pojeździe i czekać na pomoc. Zwłaszcza zimą gruba kurtka jest niezbędna, ale inne elementy, takie jak czapki i swetry, również mogą być ratunkiem.

 1. Buty

Być może będziesz musiał przedrzeć się przez trudny teren, głębokie zaspy śnieżne lub nawet pchać swój pojazd w bezpieczne miejsce, więc upewnij się, że Twoje buty mają przyczepność, szczególnie w zimowych warunkach, jest ważne mega ważne.

 1. Woda do picia

Szczelna butelka wody zapobiegnie odwodnieniu, a także może się przydać, gdy trzeba będzie uzupełnić wodę w chłodnicy samochodu.

 1. Niepsujące się przekąski

Batoniki energetyczne lub zbożowe warto trzymać w schowku na wypadek, gdybyś potrzebował podnieść poziom swojej energii. 

 1. Kamizelka odblaskowa

Kamizelka odblaskowa jest niezbędna, aby zapewnić, że jesteś widoczny dla innych kierowców, a nawet może pomóc uratować Ci życie, gdy musisz iść wzdłuż ciemnych dróg, szczególnie na obszarach wiejskich.

Jest to również jeden z przedmiotów wymaganych przez prawo, jeśli planujesz prowadzić samochód w wielu krajach europejskich. 

 1. Trójkąt ostrzegawczy

Odblaskowy trójkąt ostrzegawczy ostrzeże nadjeżdżające samochody, że się zatrzymałeś. Zabierz ze sobą 2 sztuki, abyś mógł je umieścić z przodu i z tyłu samochodu, dzięki nim inni użytkownicy drogi będą świadomi Twojej lokalizacji, co powinno sprawić, że w razie awarii będzie bezpieczniej dla wszystkich.

 1. Apteczka pierwszej pomocy

Większość sklepów z akcesoriami samochodowymi i niektóre supermarkety zaopatrują się w proste apteczki pierwszej pomocy, które zawierają wszystkie niezbędne rzeczy.

 1. Okulary przeciwsłoneczne

To nie tylko po to, abyś wyglądał dobrze za kierownicą – kiedy słońce jest nisko na niebie, szczególnie wiosną i jesienią, odblaski mogą być oślepiające, więc miej pod ręką okulary przeciwsłoneczne.

 1. Mapa

Tak, staroświecki papierowy atlas drogowy może pomóc ci w uszczypliwości na wypadek, gdyby twój telefon rozładował baterię/dane/sygnał lub nie ma w pobliżu żadnych miejscowych, których można by zapytać.

 1. Nóż/ narzędzie typu multitool

Nóż lub narzędzie wielofunkcyjne będzie Twoim wybawcą w wielu sytuacjach. Możesz dokręcić ważną śrubę lub otworzyć puszkę fasoli na kempingu.

 1. Odmrażacz/skrobaczka do lodu

Nie jedź na oślep w oblodzonych warunkach i użyj odmrażacza lub skrobaczki do lodu, aby oczyścić przednią szybę. Twoje karty bankowe będą Ci za to wdzięczne. 

Skrobaczka do lodu sprawi, że nie złamiesz prawa podczas jazdy w zimowej aurze.

 1. Latarka (wiatrówka)

Jeśli musisz sprawdzić pod maską w ciemności, będziesz potrzebował latarki, a jeśli nie chcesz martwić się o rozładowane baterie, dlaczego nie zainwestować w latarkę na wiatr?

Komfort i wygoda

 1. Gry podróżne

Jeśli podróżujesz z dziećmi, będziesz wiedział, że trzymanie kilku gier podróżnych pod ręką może pomóc zaoszczędzić godziny marudzenia z tylnego siedzenia. Należy tylko pamiętać o zwiększonym ryzyku mdłości.

 1. Rękawiczki

Jeśli czujesz zimno, trzymaj rękawiczki w ich prawowitym domu (schowku) i unikaj zamarzających palców na kierownicy.

 1. Kabel Aux

Podłącz swój telefon do głośnika samochodowego przed wyruszeniem w drogę i słuchaj utworów, które chcesz, kiedy tylko chcesz. 

 1. Drobne monety

Nie daj się zaskoczyć nieprzewidzianymi opłatami drogowymi lub parkingowymi, trzymając w samochodzie trochę drobnych.

 1. Koc

Koc może Cię ogrzać w czasie zimowej awarii lub posłużyć jako koc piknikowy w lecie, więc jest to zdecydowany must-have bagażnika samochodowego.

 1. Ładowarka USB

Nigdy więcej nie pozwól, aby bateria Twojego telefonu padła dzięki ładowarce USB, która podłącza się do zapalniczki. Podłącz ją zanim wyruszysz w drogę.

 1. Parasolka

Nigdy nie można ufać pogodzie, więc na wszelki wypadek trzymaj pod ręką parasol.

 1. Chusteczki

Na wypadek, gdy spędzisz tyle czasu w korku, że zalejesz się łzami – lub bardziej prawdopodobne, że na wypadek, gdy będziesz musiał wydmuchać nos.

 1. Miętowe cukierki

Przyjedź świeży i gotowy na wszystko.

#akcesoria do samochodu#niezbędnik kierowcy

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *