Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Zainwestuj w nowoczesną wiatę fotowoltaiczną – carport

4 listopada 2021 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na przydomowe rozwiązania fotowoltaiczne. Trudno się temu dziwić, posiadanie własnych modułów fotowoltaicznych jest doskonałym sposobem na oszczędzanie. Wraz ze wzrostem popularności instalacji fotowoltaicznych, pojawiają się wciąż nowe rozwiązania. Nowoczesną propozycją, będącą odpowiedzią na potrzeby klientów, są wiaty fotowoltaiczne, określane również jako carporty. Czym zatem są carporty? Jakie są ich zalety?

Carport: czym jest wiata fotowoltaiczna?

Wiata solarna, określana również jako carport, pełni funkcję zadaszenia i miejsca parkingowego dla samochodu. Wiaty te są zbliżone do tradycyjnych systemów słonecznych, które montowane są na ziemi. Pomiędzy tradycyjnym systemem a carportem pojawia się jedynie kilka różnic. Fotowoltaiczne wiaty samochodowe muszą być na tyle duże i wysoko zamontowane, by umożliwiać parkowanie pod nimi pojazdów. Co więcej, wiaty fotowoltaiczne nie wymagają dodatkowego miejsca, które w przypadku niewielkich działek trudno wygospodarować. Dzięki temu, carporty pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, co jest ogromną zaletą w przypadku małych powierzchni do zagospodarowania.

Zalety wiat fotowoltaicznych

Wiaty fotowoltaiczne to nowoczesne stacje ładowania pojazdów, których instalacja wiąże się z wieloma zaletami. Carport umożliwia obniżenie kosztów i – w zależności od projektu i orientacji zadaszenia – czasu usuwania śniegu z wiaty fotowoltaicznej. Co więcej, instalacja wiaty fotowoltaicznej jest rodzajem bezpiecznego parkingu zapewniającego pojazdom znacznie lepsze warunki pogodowe. Ponadto, montaż carportów jest sposobem na wyłapywanie wody deszczowej, która może być wykorzystana m.in. do podlewania terenów zielonych. Istotną zaletą wiat fotowoltaicznych w ciepłych miesiącach jest tworzenie osłonionych od słońca miejsc parkowania dla samochodów, pozwalających na redukcję  wydatków, które związane są z klimatyzowaniem pojazdów.

Wiaty fotowoltaiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie, które w swojej ofercie posiada firma Eneria. Decydując się na carporty Grupy Eneria Klient zyskuje również inne korzyści. Dwustronne panele fotowoltaiczne Caterpillar wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, a moduły wykonane są przez renomowaną markę. Wśród innych korzyści należy wymienić 10-letnią gwarancję produktową na konstrukcję oraz moduły oraz 25-letnią gwarancję na sprawność wytwarzania energii elektrycznej przez moduły. Zaletą carportów jest również ich szybki montaż, który trwa około 1-2 dni. Chcąc dowiedzieć się więcej o dwustronnych carportach, warto zapoznać się z ofertą firmy Eneria, która dostępna jest na stronie internetowej: https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/wiaty-fotowoltaiczne/.

Carport jako alternatywa tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej

Wiata fotowoltaiczna stanowi doskonałą alternatywę dla właścicieli domów, którzy z różnych powodów nie kwalifikują się do montażu tradycyjnych modułów solarnych na ziemi lub dachu. Wiata słoneczna jest lepszą opcją w przypadku problemów związanych z kątem dachu, rozmiarem bądź orientacją. Co więcej, dwustronne panele fotowoltaiczne pełnią funkcję dachu, dlatego też całą konstrukcję, można dopasować wybierając optymalny rozmiar oraz kąt nachylenia modułów do słońca. Dodatkowo, wiaty fotowoltaiczne

#carport#wiata fotowoltaiczna

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *