Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Z prądem, czyli bardziej eko… Pojazdy elektryczne oraz inne pomysły

17 listopada 2020 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Dzisiaj, w dobie wzmożonej konkurencji, coraz większe znaczenie dla klienta ma nie tylko to, co kupuje, ale również od kogo kupuje, z kim wchodzi we współpracę lub z kogo czyni swojego wspólnika. Trend ten zauważalny jest już nie tylko w zagranicznych korporacjach, ale także w małych lokalnych firmach walczących o względy odbiorców. Nie chodzi także tylko o wizerunek, bo niektóre aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu mają realny wpływ na środowisko i otoczenie. Przykładem może być troska o ekologię. Jak zadbać o ten aspekt, którego coraz powszechniej jesteśmy świadomi?

1. Pojazdy elektryczne

2. Oszczędności na co dzień

3. Nowe technologie

Kluczowa jest także świadomość, że podążanie w kierunku ekologicznych rozwiązań wcale nie oznacza zawsze dalekosiężnych inwestycji.

Pojazdy elektryczne

Na drogach coraz częściej pojawiają się samochody zasilane prądem oraz hybrydowe. Ich obecność nikogo już nie dziwi, nic więc dziwnego, że kolejnym krokiem są pojazdy elektryczne do zastosowań przemysłowych. To między innymi pojazdy przemysłowe przeznaczone do poruszania się po dużych powierzchniach magazynowych czy fabrycznych, takie jak elektryczne pojazdy wolnobieżne. Zapewniają one komfort nawet kilkunastu osobom i idealnie zastępują busy chociażby przy transporcie hotelowych gości. Bardzo pomocne przy pokonywaniu dużych odległości okazują się również pojazdy typu segway czy elektryczne hulajnogi.

Co prawda, wśród sceptyków nie brakuje głosów wskazujących, że pojazdy elektryczne wcale nie są bardziej ekologiczne, bo ich produkcja dla środowiska obojętna nie jest. To prawda, późniejsza eksploatacja ma jednak kluczowe znaczenie. Szacuje się, że pojazdy elektryczne w porównaniu do tych tradycyjnych są o 30% mniej szkodliwe.

Oszczędności na co dzień

Poza poważnymi inwestycjami znaczenie ma także to, co dzieje się w firmie każdego dnia. Duże korporacje i mniejsze firmy coraz większą wagę przywiązują do zachowań takich jak gaszenie światła po wyjściu z pomieszczenia czy wyłączanie nieużywanych akurat urządzeń. Ograniczane jest zużycie papieru i nawet do wychodzącej korespondencji dodaje się stopkę z prośbą o refleksję, czy e-mail na pewno musi być wydrukowany. Firmy często kontrolują pobór energii, aby wyłapać kluczowe niedociągnięcia.

Nowe technologie

Inwestorzy chętnie sięgają także po nowe, ekologiczne rozwiązania dla firm, jak choćby inwestycje w odnawialne źródła energii. Fotowoltaika czy energia wiatrowa mają w Polsce nadal przyszłość, a na wiele przedsięwzięć tego rodzaju pozyskać można dofinansowanie.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

#ekologia#pojazdy elektryczne

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *