Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Wyciągarki do samochodów terenowych- rodzaje

10 marca 2024 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Trudne warunki, śnieg, błoto czy piasek to warunki, które nierzadko uniemożliwiają dalsze poruszanie się pojazdem. W sytuacji utknięcia na takim terenie jedynym rozwiązaniem jest użycie siły do wyciągnięcia pojazdu. Służą temu wyciągarki do samochodów terenowych, które ratują miłośników jazdy off-road z niejednej opresji. Czym są wyciągarki samochodów terenowych i w jakich rodzajach są dostępne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Czym jest wyciągarka do samochodów terenowych?

Wyciągarka do samochodów terenowych to urządzenie mechaniczne lub elektryczne, które jest używane do wyciągania pojazdów z trudnych sytuacji lub terenów, takich jak błoto, piasek, śnieg czy trudny teren górski. Jest to popularne wyposażenie w samochodach terenowych, pojazdach off-road oraz pojazdach przeznaczonych do jazdy w trudnych warunkach.

Wyciągarka składa się z metalowego liny lub linki, która jest przymocowana do specjalnej kołowrotki. Kołowrotek jest napędzany silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym, który generuje siłę potrzebną do wyciągnięcia pojazdu. Lina jest zwykle przytwierdzona do specjalnego haka lub zaczepu, który mocuje się do ramy lub innego solidnego punktu na pojeździe w celu zachowania solidnego podparcia.

Rodzaje wyciągarek do samochodów terenowych

Wyciągarki do samochodów terenowych występują w kilku rodzajach. Pierwszym z nich są wyciągarki mechaniczne. Montowane są one na stałe w pojeździe, a swoją moc pobierają z napędu samochodowego. Moment obrotowy wyciągarki jest równy momentowi w jednostce pojazdu. Wyciągarki mechaniczne są używane np. w samochodach terenowych. Drugim rodzajem wyciągarek są wyciągarki elektryczne. Napędzane są one silnikiem wyciągarki, który pobiera prąd z akumulatora. Takie rozwiązanie sprawdza się w pojazdach terenowych i specjalnych. Trzecim podstawowym rodzajem wyciągarek są wyciągarki hydrauliczne, które korzystają z własnego silnika hydraulicznego lub hydrauliki układu wspomagania. Sprawdzają się one w ciężkich pojazdach. Obok tych trzech podstawowych rodzajów wyciągarek można wyróżnić jeszcze wyciągarki ręczne, a więc napędzane siłą mięśni oraz wyciągarki linowe, używane do podnoszenia i opuszczania ciężkich przedmiotów.

Wyciągarki terenowe w sklepie Terenowiec.pl

Wyciągarki samochodowe w sklepie Terenowiec.pl to oferta skierowana do miłośników off-road’u i nie tylko. Doskonały stosunek jakości do ceny sprawia, że wyciągarki są dostępne dla wszystkich, a szeroki wybór dostępnych modeli sprawia, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Artykuł sponsorowany

#wyciągarki do samochodów terenowych

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *