Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Wszystko o door to door w wypożyczalni samochodów

28 listopada 2019 Material zewnetrzny 1 Comment

[REKLAMA]

Usługa door to door w branży transportowej została zainicjowana przez przewoźników, oferujących przejazdy busami za granicę. Niemal od razu została pozytywnie przyjęta i wprowadzona na stałe, jako standardowy model obsługi. W przypadku wypożyczalni samochodów, system door to door nie jest powszechnym działaniem, lecz usługą premium, świadczoną przez nieliczne marki. Jak zyskuje na niej klient i… kogo właściwie na to stać?

Na czym polega door to door? 

Jak sama nazwa wskazuje, system door to door polega na dostarczeniu przedmiotu lub usługi wprost pod wskazany adres, a następnie odebraniu go z ustalonej lokalizacji. W przypadku najmu samochodów klient sam określa czas i miejsce, z którego chce odebrać pojazd, a przedstawiciel wypożyczalni dostarcza tam auto. Może to być adres zamieszkania, siedziba firmy lub chociażby lotnisko. Przekazanie samochodu w momencie końca najmu odbywa się w sposób analogiczny.

Mocne strony wprowadzenia systemu door to door do branży transportowej wydają się być oczywiste. Wypożyczalnia zyskuje znaczącą przewagę na poziomie obsługi klienta, a sam zainteresowany otrzymuje skrojoną na miarę usługę.

Zalety door to door 

Jakie korzyści zapewnia wynajmującemu wypożyczenie samochodu w systemie door to door?

 1. Oszczędność pieniędzy i czasu, związana z brakiem konieczności dotarcia do siedziby wypożyczalni. W systemie door to door nie trzeba zamawiać taksówki, korzystać z uprzejmości znajomych lub podróżować komunikacją miejską – to samochód przyjeżdża do klienta, a nie odwrotnie.
 2. Komfort spowodowany brakiem przesiadek. Odebranie wypożyczonego samochodu wprost spod drzwi rozwiązuje wiele problemów – nie trzeba martwić się o parking, drugiego kierowcę i całą logistykę. Wystarczy odebrać kluczyki i dokumenty, i wyruszyć w trasę!
 3. Bezstresowa organizacja podróży. Wizja kilku- lub kilkunastogodzinnej trasy, wizyta w obcym mieście lub ważna delegacja, już same w sobie budzą uczucie niepokoju. Sprawny, zatankowany, czysty i czekający w ustalonym miejscu samochód nie jest bez znaczenia dla wygody i poziomu zadowolenia z obsługi.

Usługa premium, czyli nie dla wszystkich? 

Door to door to system wynajmu auta, nastawiony na bardziej wymagającego klienta, którego priorytetem jest komfort. Cena wypożyczenia samochodu jest wówczas odpowiednio podniesiona o koszty zrealizowania tej usługi. Czy to czyni ją niedostępną dla większości klientów? Niekoniecznie. Biorąc pod uwagę oszczędność środków na organizację dojazdu do i z wypożyczalni, może okazać się, że klasyczny model najmu i wariant od drzwi do drzwi są bardzo zbliżone cenowo.

Z wypożyczenia pojazdu w systemie door to door szczególnie zadowoleni będą:

 • przedsiębiorcy – optymalizacja czasu i kosztów podróży to doskonałe rozwiązanie dla biznesu,
 • turyści i podróżujący w celach biznesowych – mniej stresu, więcej czasu na spotkania i przyjemności,
 • nieposiadający czasowo samochodu – bez taksówek, opóźnień PKP i zatłoczonej komunikacji miejskiej,
 • rodzice gromadki pociech – w tym wypadku nawet organizacja wyjazdu za zakupy bywa wyzwaniem,
 • wszyscy niezorganizowani i miłośnicy komfortu.

Zainteresowany? Samochód w systemie door to door wypożyczysz za pośrednictwem strony https://ccars.pl/

#door to door#wypożyczalnia

Previous Post

Next Post

Comments

 1. rentbigcar.pl
  13 sierpnia 2020 - 12:22

  Wypożyczanie samochodu również się opłaca w przypadku samochodów dostawczych, można sporo na tym zaoszczędzić na przykład kiedy trzeba jednorazowo przewieźć ładunek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *